MENU

Бутусов: Ворог уразив танк М1 Абрамс під час бою у селі Бердичі. Треба робити висновки, щоб помилки не повторювались

857 0

Технічні та тактичні висновки ураження ворогом танка М1 Абрамс під час бою у селі Бердичі.

Причина ураження – удари fpv-дронів противника у задню частину башти, що призвело до запалення боєкомплекту у кормовому відділенні.

Про це на власній стрінці Facebook пише журналіст Юрій Бутусов, інформує UAINFO.org. 

Висновки:

1. Техніка

Новий, справний танк вагою у 65 тон кинули в бій без будь-якого додаткового конструктивного захисту від дронів та гранатометів. На танку відсутні і решітки, і мангали, і засоби РЕБ. Застосовувати таку не захищену від дронів машину в передових бойових порядках у зоні активних дій fpv -дронів це значить свідомо нею жертвувати не доклавши зусиль для забезпечення елементарної живучості.

2. Тактика

Логіку командування я розумію, тому що обстановка важка, і хвилі атак російськоі піхоти треба нищити усіма засобами, тому і кинули вперед і один Абрамс.

Але два тижні на цьому напрямку діють кілька розрахунків ударних дронів противника, які запускаються з Авдіівського коксохімічного заводу, з панівної висоти. І висування танку вдень означало гарантовано атаку дронів, це було б добре враховувати при плануванні операції.

Якщо продовжувати контратаки Абрамсами без захисту від дронів, то очевидно, вони так скоро закінчаться.

Варто згадати і як було втрачено танк Леопард-2А6 біля села Степове - він виїхав на 600 метрів до позицій противника і був пошкоджений піхотним озброєнням, а потім добитий. Тут проблема, що засобів евакуації для важких танків вагою 60-70 тонн у нас обмаль, якщо збити гусеницю чи каток, то замінити чи забрати танк на нулі майже неможливо, оскільки танки є приорітетною ціллю.

Танки країн НАТО - якісні та ефективні. Вони мають перевагу не як танк безпосереднього супроводу атаки, а як мобільна гармата для вогню на пряму наводку з відстані до 5 км вдень та вночі. Маневр не гусеницями, а маневр вогнем для Абрамсів, Леопардів та Челенджерів виглядав та виглядає найбільш адекватним сценарієм бойового застосування, тому що саме під таку тактику ці танки і проектувались виробниками.

І останнє:

Екіпаж танку 47-і бригади діяв героїчно, усвідомлюючи високий ризик.

Танк не здетонував, не згорів весь, і дав можливість врятуватись.

Але щоб героїзму було менше, а професіоналізму було більше, командирам на вищих та на нижчих рівнях треба робити висновки, щоб не повторювались помилки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини