Чим корисна ведмежа цибуля та кому краще виключити її із раціону
Цибуля ведмежа чи дикий часник — поширена рослина в лісах України, яке давно вживають у раціон як першу зелень. У дикорослому вигляді вона занесена до Червоної Книги України, тому збирати і розповсюджувати її заборонено на законодавчому рівні.
Черемшу також вирощують культурним та промисловим способом, яка для власного споживання, так і для продажу. Її темно-зелене листя, зібране до початку цвітіння, має яскраво-виражений смак та аромат. Найкращий час для збору черемші — березень і квітень, оскільки коли рослини цвітуть, зазвичай наприкінці квітня і в травні, листя може набувати злегка гіркуватого смаку. Вони все ще їстівні, як і квіти, але найкраще листя смакує перед цвітінням, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
У чому користь черемші
Черемша, як і будь-яка інша зелень, має багато корисних для здоров’я властивостей. Цибуля ведемежа є антиоксидантом та містить антимікробні ефекти. Вони мають протизапальну дію на організм і допомагають боротися з інфекціями та запаленнями. Корисні властивості черемші допомагають організму боротися з інфекцією, а також можуть вбивати паразитів трипаносому, який викликає сонну хворобу, включаючи лихоманку, біль у м’язах, головний біль і неврологічні симптоми) і лейшманію (викликає виразки на шкірі, лихоманку, збільшення печінки і селезінки).
Її вживання позитивно впливає на зниження ризику серцево-судинних захворювань та раку. А також тромбозу, тобто згущування крові, який може заблокувати кровопостачання життєво важливого органу. Якщо ви вже приймаєте ліки для розрідження крові, то краще запитайте лікаря, скільки дикого часнику вам можна вживати. Черемша також має вплив на зниження артеріального тиску. Завдяки цьому вона допомагає запобігти інсульту та іншим серцево-судинним проблемам.
Черемша в раціоні сприяє також детоксикації організму, може покращити травлення та захистити шлунок від виразки і сприяти зміцненню стінок кишечника. Ведмежа цибуля також є джерелом вітаміну С і бета-каротину, з якого організм виробляє вітамін А. При нагріванні частина вітаміну С руйнується, тому, щоб отримати максимум користі від черемші, вживайте її сирою.
Попри доведену користь черемші, конкретні механізми та довгострокові ефекти всіх корисних речовин, що є у її складі, все ще недостатньо вивчені.
Кому не можна їсти черемшу
Лікарі не рекомендують їсти ведмежу цибулю, як і будь-який інший різновид часнику, людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Вживання цибулі ведмежої може провокувати підвищення кислотності та печію.
Як вживати черемшу у раціоні
Коли ви приносите листя черемші додому, завжди ретельно мийте його. Сире листя чудово підходить для подрібнення та додавання до макаронних і рисових страв, салатів або супів. Якщо у вас багато ведмежої цибулі, приготуйте песто з черемші. Все, що вам знадобиться, це листя черемші, горіхи або насіння на ваш вибір, олія, сіль і потужний блендер або кухонний комбайн. Ви можете додати інші інгредієнти, якщо хочете, але це основа. Готовий песто зберігайте в холодильнику в скляній банці і використовуйте для приготування страв або просто намазуйте на тости.
Листя дикого часнику можна помити, порізати та заморозити. Найкраще використовувати герметичний контейнер, оскільки черемша може ароматизувати всю морозильну камеру. Ви також можете заморозити готове песто у формах для льоду — це чудове доповнення до пасти, а також каррі, різотто та смаженої картоплі.
Сушена черемша широко доступна і часто входить до складу сумішей спецій та трав. Вона додасть стравам чудового смаку, але її корисні властивості не такі сильні, як у свіжому чи замороженому вигляді.
Як і у випадку з цибулею та цибулинним часником, ніколи не давайте черемшу собакам і котам, оскільки вона токсична для них, навіть у невеликих кількостях.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки