MENU

Атаки на російські НПЗ: як це вже спричинило паніку на біржі та вдарить по російській економіці й армії

1759 0

Цього року дрони вже сім разів атакували російські нафтопереробні заводи (НПЗ, в результаті постраждало 8 заводів, оскільки атака в Краснодарському краї зачепила два підприємства, що знаходяться поряд). Із 1 березня Росія заборонила експорт бензину, аби він залишався на внутрішньому ринку, а ціни не зростали. Тільки на відновлення пошкоджених НПЗ доведеться витратити десятки мільйонів доларів. Виробництво бензину та дизелю в Росії скоротилось приблизно на 2%. Проте такими темпами спровокувати реальний дефіцит палива в РФ буде важко.

Водночас "бавовни" на російських НПЗ вже спричинили ажіотажне підвищення біржових цін (вони побили піврічний максимум, роздрібні ціни значно не змінилися) і руйнування логістики. Головна проблема агресора: у нього немає можливості замінити пошкоджене дронами імпортне західне обладнання через санкції. Разом із тим російська влада робить усе, щоб напередодні президентських виборів не відбулося зростання внутрішніх цін.

Про те, до яких економічних наслідків можуть призвести атаки й чи допоможуть вони Україні, йдеться в матеріалі OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Як атаки дронів на НПЗ підняли біржові ціни

У Telegram-каналі невеликого російського містечка Кстово жваво обговорюють подорожчання бензину на біржі через атаку українських безпілотників. Гуртова ціна вперше з вересня сягнула 60 тис. рублів за тонну. Кстовчани розділились на два табори: одні агресивно доводять, що от щойно були на АЗС – і ціна не змінилась (ціни на біржі одразу на вартість у роздробі не впливають). Інші ж клянуть ЗСУ та жаліються на бездіяльність російської влади.

Кстово є одним із паливних центрів РФ. Тут розташовано один із найбільших НПЗ – "Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез". 12 березня підприємство атакував безпілотник. Кстовчани знімали на відео та публікували в соцмережах, як "літачок" прямує до їхньої гордості – переробного заводу. Потім: гучний вибух, крики і стовп чорного диму.

Наслідки атак ані російська влада, ані представники заводу не озвучують. Губернатор Нижньогородської області у своєму коментарі навіть не уточнив, яке підприємство постраждало. Проте видання Reuters стверджує, що в результаті "бавовни" на НПЗ пошкоджено установку АВТ-6, яка забезпечувала половину виробництва. Саме тут виробляють 11% усього російського бензину (4,9 млн тонн). Про те, що "найбільшу установку зупинили", розказали і джерела російського видання "Коммерсант".

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини