MENU

Фальшиві долари підсовують навіть у обмінниках: що потрібно перевірити обов'язково

8902 0

Фальшиві долари підсовують навіть у обмінниках: що потрібно перевірити обов'язково

В Україні розповсюджують фальшиві долари через незаконні пункти обміну та інтернет. Деякі банкноти неможливо самостійно перевірити. Тому єдиний спосіб захистись: купувати валюту тільки в тих обмінників, адреса яких вказана в реєстрі НБУ, а також в банківських відділеннях. 

Фальшиві долари можна купити навіть в обміннику. Але тільки якщо він незаконний. Кілька місяців тому в Києві детективи Бюро економічної безпеки припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

  • Як захиститись: обов'язково перевіряйте, чи законно працює обмінник. З переліком компаній, які мають дозволи, а також адреси обмінників можна побачити на сайті НБУ. 

Фальшиві долари продають в інтернеті. Торік на початку червня двоє громадян України налагодили у столиці збут підроблених американських доларів. Правоохоронці упіймали їх "на гарячому", вилучили понад 60 тисяч фальшивих доларів США. А трохи раніше у Києві засудили 20-річного уродженця Запорізької області. Він разом зі спільником розміщував на сайті оголошення, в якому пропонував обмін валюти за вигідним курсом. Так аферисти ошукали людей на понад 70 тис. доларів США.

  • Як захиститись: купувати долари тільки в перевіренних обмінниках або в касах банків. 

Водночас, визнали зі свого боку в НБУ, фальшивомонетники активно підсовують українцям підроблені долари – у 2023 році на їхню долю випало 97% фальшивих банкнот серед усіх іноземних валют. При цьому найчастіше підробленими виявлялися гроші великих номіналів. Зокрема:

  • 100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр;
  • 50 доларів – 7%.

Загалом, зазначили в регуляторі, у 2023 році було виявлено менше 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Що трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600-т.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини