MENU

Ласкаво просимо в Європу. Без віз

5489 9

Єврокомісар із питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганес Ган заявив, що завтра, 15 грудня, Європейська комісія дасть позитивні рекомендації про скасування візового режиму для України і Грузії, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" нардеп Остап Семерак.

Подібні заяви просто так не робляться, і ми дійсно можемо очікувати позитивного рішення чиновників Єврокомісії.

Хоча остаточну редакцію рішення ми побачимо тільки завтра, але в цілому позитивна рекомендація Єврокомісії говорить про те, що Україна виконала зобов'язання щодо другої фази плану лібералізації візового режиму. Іншими словами, ми надали Комісії інформацію про виконану роботу і у них до нас немає зауважень.

Після цього рішення ЄК повинна погодити Європейська Рада. Тут труднощів виникнути не повинно, оскільки суть плану і виконання вимог вони вже не розглядають, а лише схвалюють рішення Комісії. Термін узгодження не регламентований – це може відбутися протягом тижня, а може і протягом місяця або двох. Рада може відтягувати або прискорювати цей процес, виходячи зі свого бачення.

Після цього Євросоюз приступить безпосередньо до імплементації безвізового режиму, щоб громадянин України міг приїхати з паспортом на прикордонний пункт Шенгенської зони і в'їхати туди без візи. Це займе близько півроку. Грубо кажучи, прикордонникові в аеропорту Берліна потрібно дати вказівку, що громадянин з українським паспортом має право проходити кордон без візи; він повинен отримати примірник паспорта України, інструкції тощо.

Таким чином, у нас є три етапи: 1) заява Європейської Комісії завтра; 2) позитивне рішення Європейської Ради (до двох місяців); 3) імплементація.

За моїми оцінками, найпізніше з 1 вересня громадяни України матимуть можливість користуватися відповідними привілеями. Як відомо, спрощений режим стосується лише короткострокових поїздок до ЄС. Сумарно людина може перебувати на території країн Шенгенської угоди протягом 90 днів упродовж року. За фактом українці будуть користуватися тією ж процедурою, що і власники дипломатичних паспортів: ви приїжджаєте на прикордонний контроль, даєте прикордоннику паспорт без візи, він перевіряє документ, ставить штамп про в'їзд і бажає гарного дня.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини