MENU

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію України щодо Криму

4601 0

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про права людини в окупованому Криму, ініційовану Україною та підтриману Третім комітетом Генасамблеї.

Про це повідомляє делегація України в ООН.

Відповідне голосування щодо українського проекту резолюції стосовно Криму відбулось під час пленарного засідання Генеральної асамблеї ООН.

Згідно з повідомленням, «за» проголосували 70, «проти» - 26, утримались - 77.

Уперше в офіційних документах ООН Росію визнано державою-окупантом, а Автономну Республіку Крим та місто Севастополь - тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини.

Читайте також: Чому Росія не пускає правозахисників до окупованого Криму

Крім того, резолюція вимагає негайно скасувати прийняте Верховним судом РФ 26 квітня 2016 року рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.

Як зазначається, мета резолюції - забезпечення доступу міжнародних правозахисних механізмів до тимчасово окупованого Криму для моніторингу прав людини.

Нагадаємо, що 16 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, який фокусується на тематиці прав людини, була підтримана українська резолюція про порушення прав людини в Криму.

Читайте також: Резолюція ООН по Криму і криза Європи

hromadske.ua


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости