Чому Росія не пускає правозахисників до окупованого Криму
"Брехун, брехун", – якось іще в Києві супроводив я свій ретвіт цитати голови МЗС РФ Лаврова. Мій твіт тоді ретвітнув один класний західний журналіст, написавши, що, мовляв, ось така тепер якась недипломатична дипломатія в Україні.
Присоромило це мене. Все ж, думаю, треба якось стриманіше, треба дипломатичніше, треба професійніше.
Читайте також: Чотири зауваги щодо резолюції ООН про порушення прав людини в окупованому Криму
Я нескромно тішу себе думкою, що вмію визнавати помилки, рости над собою, критично осмислювати пройдений шлях. Тому на ці цитати того ж автора офіційно відреагую так:
Сергій Вікторович Лавров у присутності Генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда свідомо ввів в оману присутніх на прес-конференції журналістів та їхні аудиторії, професійно і повністю спотворивши реальність, оскільки очільникові МЗС РФ добре відомо, що його підлеглі на всіх майданчиках послідовно і рішуче блокують будь-які спроби уповноважених міжнародних моніторингових правозахисних механізмів потрапити до окупованого Криму.
На це є дві причини. По-перше, ці механізми їдуть моніторити Крим як частину України. По-друге, фаховий і дійсно щирий моніторинг неминуче зафіксує грубі та масові порушення прав людини в Криму, тому Росія хоче, щоб Крим моніторили лише особливі "щирі" фахівці, готові не акцентувати увагу на такій дрібниці, як окупація, і не дивитись туди, куди дивитись заборонено щирими співробітниками ФСБ.
Читайте також: Як працює судовий конвеєр в окупованому Криму
Змушений тут написати, бо стриманість і дипломатичність у Твітер не влазять.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки