MENU

Юлія Тимошенко – беззаперечний лідер президентських перегонів – група "Рейтинг"

6348 24

Беззаперечним лідером президентського рейтингу на наступних виборах президента України є Юлія Тимошенко.

Таку заяву зробили експерти Соціологічної групи "Рейтинг" сьогодні, 22 лютого, у ході прес-конференціїї на тему "Настрої та очікування українців: регіональні особливості" за результатами масштабного соціологічного опитування з вибіркою 30 тисяч респондентів. 

Лідером президентського рейтингу є Юлія Тимошенко, за яку у разі проведення виборів найближчим часом готові проголосувати 18,7% тих, хто взяв би у них участь та визначився із вибором. Петро Порошенка готові підтримати 15,6% опитаних, Юрія Бойка – 11,7%, Анатолія Гриценка – 9,7%, Олега Ляшка – 8,7%, Вадима Рабіновича – 8,3%, Андрія Садового – 6,4%, Олега Тягнибока – 3,9%, Арсенія Яценюка – 1,7%. За інших, аніж представлені у списку кандидатів готові віддати свої голоси 15,3% опитаних.

Юлія Тимошенко лідирує практично в усіх областях Центру та частини Заходу країни. При цьому вона входить до трійки лідерів майже в усіх областях. Петро Порошенко має сильні позиції в частині областей Заходу та Києві, Юрій Бойко – у більшості областей Півдня та Сходу.

Рівень підтримки Юлії Тимошенко більш-менш рівномірний у всіх областях Центру, Півночі, Заходу та частково Півдня. Порошенка найбільше підтримують на Вінниччині, дещо менше в областях Заходу та Центру, ще менше на Півдні.

Читайте також: Для борьбы с олигархами нужен человек с опытом, волей и глубокими знаниями той кучи, которая называется элитой – журналист

Електоральною базою Анатолія Гриценка є частково Захід, Київська та Черкаська області. Найвищий рівень підтримки Олега Ляшка на Півночі та Буковині, Андрія Садового – на Галичині, Волині та Хмельниччині. Підтримка Вадима Рабіновича та Юрія Бойка зосереджена на Півдні та Сході, водночас в останнього виборці більше концентровані в індустріальних областях Сходу.

Моделювання другого туру президентських виборів у парі Юлія Тимошенко та Петро Порошенко дало наступні результати: за лідера Батьківщини готові проголосувати 30% тих, хто заявив, що візьме участь у основних виборах. Главу держави готові підтримати у цьому випадку 23%. 28% відмовилися б брати участь у голосуванні другого туру за таких умов, ще 19% не визначилися із вибором. Петро Порошенко переміг би лише в 3-х областях (Вінницькій, Хмельницькій та Чернівецькій), приблизно однакову кількість голосів обоє кандидатів набрали б у 5-ти регіонах – Рівненській, Черкаській, Кіровоградській та Донецькій областях та Києві. В решті 17-ти областях перемогла б Юлія Тимошенко.

Читайте також:  "Батьківщина" із великим відривом від всіх інших партій отримала перше місце на виборах у ОТГ із результатом 31,6%

Прес-конференція за участі керівника Соціологічної групи "Рейтинг" Олексія Антиповича та заступника директора Соціологічної групи "Рейтинг" Любомира Мисіва відбулася у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна"

Всі картинки нижче клікабельні (натисніть, щоб збільшити):

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг 59% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни. Найбільше тих, хто виступає за радикальні зміни серед мешканців Галичини. Тих, хто за повернення у минулі часи – серед жителів неокупованого Донбасу, Харківщини, Миколаївщини, Одещини, Запоріжжя. Водночас, навіть тут очікування радикальних змін значно переважають над іншими настроями. 

Найбільш важливою проблемою для країни опитані вважають військовий конфлікт на Сході України (75%). Майже половина також говорить про хабарництво та корупцію у владі. 28% вважають найбільш важливою проблемою держави безробіття, по 19% – так говорять про підвищення цін товари та низький рівень зарплат або пенсій, 17% – про соціальне розшарування, розрив між бідними та багатими, по 15% – про підвищення тарифів на комунальні послуги та недостатній рівень соціального захисту, по 12% – про зростання злочинності та неможливість отримати якісне медичне обслуговування, 8% – про несприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, лише 6% – про нестачу свободи і демократії, 4% – про неможливість отримати якісну освіту. 

Також понад 90% респондентів оцінили політичну ситуацію в країні як критичну або напружену (33 і 59% відповідно), лише 3% говорили про неї як про спокійну. Високий рівень напруженості стосовно оцінки ситуації у вітчизняній політиці зафіксований в усіх без винятку областях країни. 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини