MENU

Тарифи на ЖКП та ціна на газ: хто кому і за що?

3512 0

У п'ятницю, після робочого тижня, зібравшись на позачергове засідання уряд Гройсмана ухвалив нову "ринкову" ціну на газ для населення збільшивши її чи не на чверть від попередньо до 8 550 грн за 1000 кубічних метрів.

Вихваляючись черговим "досягненням" у процесі "покращення та реформування", голова уряду заявив, що це "перемога" над МВФ, якій вимагав зростання на 60%, а члени Кабінету Міністрів України у "героїчній боротьбі" підвищили ціну лише на 23,5% (в реальності на 22,9%, проте спишемо це на відсутність в більшості міністрів підтвердженого факту наявності вищої або, навіть, середньої освіти).

Проте, окрім прем'єра та цілого сонму різного роду конформістів на грантососів, до перемог це ніхто не відносить. Більш того, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко оголосила про збір підписів народних депутатів за проведення позачергової сесії парламенту з винесенням у порядок денний питання про запровадження мораторію на підвищення цін на газ.

Читайте також: Порошенко рік тому пообіцяв, що ціни на газ знизяться. ВІДЕО

Одночасно із рішенням уряду про підвищення вартості газу для населення, українці продовжили отримувати підвищені рахунки за неспожитий газ за попередні місяці, коли з вини "Нафтогазу" та комунальних підприємств було відсутнє централізоване постачання гарячої води. У зв'язку з чим не можна не відмітити ідіотську заяву мера столиці В.Кличка щодо того, що Київ буде європейським містом, коли відмовиться від централізованого постачання гарячої води.

Як нагадав екс-міністр ЖКГ О.Кучеренко, постачальник не має права переривати надання послуги з  централізованого постачання гарячої води більш, ніж на два тижні. Тобто, саме КМДА і "Київтеплоенерго", як постачальник послуги з централізованого постачання гарячої води, повинні нести відповідальність і компенсувати ці кошти киянам.

Читайте також: Герус: Я не можу підтримати рішення уряду щодо нових цін на газ

Відповідно, коли черговий грантосос чи "експерт" пише або говорить про те, що "за все потрібно платити" і "купите бойлер і грійте воду", то варто їм нагадати: за рішення проблем повинен платити той, хто створює проблему, а не той, кому ці проблеми створюються! В тому сенсі, що рахунки за газ повинні йти не до споживачів, а до компанії, (не)поставляє гарячу воду. І не тільки за газ, а й за покупку, установку і використання бойлера + за електроенергію для цього ж бойлера! Бо за умов виконання норм законів та договорів про постачання гарячої води постачальником послуг, купувати та встановлювати бойлер немає потреби. Хіба що домогосподарство вирішить, що йому так зручніше. Чому?

Тому що бойлер не є альтернативою централізованому постачанню гарячої води! Бойлер – то як "швидка допомога" і він є альтернативою нагріванню води в каструлях та миттю з тазиків. І коли вода відсутня більш ніж два тижні поспіль, то саме постачальник послуг повинен сплачувати на користь споживача штрафні санкції, яких має вистачати на купівлю та встановлення бойлеру, оплату електроенергії та витрат на компенсацію моральних збитків.

Такі норми повинні бути закріплені в законодавстві. І такі пропозиції мають вносити народні депутати, а публічно їх висловлювати – експерти, політики, громадські діячі... але поки що, в них, вочевидь, інші справи. Зовсім інші. Або суцільне невігластво. Бо чи ще можна пояснити, наприклад, пропозицію мера столиці В.Кличка не платити!

"Я переконаний, що всі, хто не отримував гарячу воду, не повинні додатково сплачувати за газ. Кожен киянин повинен платити виключно за ті послуги, які він отримав. Якщо він не отримував послуг, то платити не треба", – заявив Кличко.

Безвідповідальність та відсутність логіки та здорового глузду у діях та заявах просто притаманна вітчизняним керманичам. Як підмітив народний депутат від партії "Батьківщина" Ігор Луценко: "Нафтогаз у своєму позові до Стокгольму обґрунтовує "справедливу" ціну на газ як ціну на хабі мінус затрати на транспортування в Україну ("Хаб-"). В той же час в Україні застосовують для визначення "ринкової" ціни Хаб+, тобто ціну на хабі у ЄС плюс затрати на транспортування в Україну. То коли "Нафтогаз" і уряд кажуть правду – у Стокгольмі чи у Києві?".

Читайте також: Вартість газу для населення треба не збільшити, а зменшити мінімум вдвічі – експерт. ІНФОГРАФІКА

А всім, хто очікує тепла взимку, нагадаю, що НАК "Нафтогаз України" пролобіював і отримав право з 1 грудня 2018 р. ініціювати і давати доручення операторам газорозподільних мереж (облгазам) відключати тепломережі взимку через заборгованість за спожитий газ. Таке право надано НАК "Нафтогаз" умовами Кодексу газотранспортних систем.

Відповідно, якщо ви взимку залишитесь без опалення, то ви маєте чітко розуміти хто у цьому винен. І це зовсім не ви і не ті, хто не сплачує за захмарними тарифами. Винні ті, хто встановлює ці тарифи та відключає опалення за несплату, крадучи ваші гроші, за ваш газ, бо надра, за Конституцією, належать народові України. То якщо бажаєте наступні зими провести з теплом, а влітку мати гарячу воду, то варто вже зараз замислитись над тим, за кого віддати свій голос на президентських виборах в березні 2019 та на парламентських виборах в жовтні 2019.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій ГАВРИЛЕЧКО для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини