MENU

Вартість газу для населення треба не збільшити, а зменшити мінімум вдвічі – експерт. ІНФОГРАФІКА

3112 3

Уряд для виправдовування своєї антисоціальної політики валить все на "попередників", які нібито понабирали кредитів та все розкрали, але наш чинний Президент при "попередниках" був міністром  економічного розвитку, а до цього – головою ради НБУ, тобто брав активну участь у "розкраданні кредитів разом з попередниками".

Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів аналітик громадської організації "Публічний аудит" Тарас Галайда.

За його словами, вартість газу для населення сьогодні прив’язана Урядом Гройсмана до імпортного паритету, тобто вартості газу на німецькій біржі + вартість доставки цього газу (Німеччина-Словакія-Україна), формула "Дюссельдорф +".

"Згідно цієї формули Уряд має переглядати вартість газу для населення кожні півроку, залежно від зміни цін на біржі. Це вписано в меморандум з МВФ 2017 року (п. 24), який підписувала чинна влада, а не попередники", – розповів він. 

Ось витяг з меморандуму (повний текст є на сайті Мінфіну):

Цим же меморандумом обіцяно ввести абонплату на газ та опалення (п. 23).

"Внаслідок того, що чинна влада дала такі письмові обіцянки МВФ, Фонд звісно вимагає їх виконання, через що ціна газу для населення зросла цьогоріч на 23,5% та буде зростати й далі, адже 8550 грн – це на сьогодні не є паритетом до ціни імпорту. З 1 жовтня НАК "Нафтогаз" продає імпортований газ промисловості за ціною від 13 438 грн до 14 586 грн, цей діапазон цін і є орієнтиром для подальшого зростання вартості газу для населення. Разом з тим, сама формула "Дюссельдорф +" (імпортний паритет) для населення України, яка є газодобувною державою, є абсурдною та несправедливою", – розповів експерт. 

Тарас Галайда навів наступні розрахунки: 

"За офіційними даними ПАТ "Укртрансгаз" в 2017 році з надр України видобуто 20,8 млрд м3 газу.

При цьому населенням разом з ТКЕ (тепло та гаряча вода для населення) в 2017 році спожито 15,8 млрд м3 газу:

11,23 млрд м3 газу безпосередньо населенням;

 4,6  млрд м3 газу підприємствами ТКЕ (для населення).

Ці дані можна побачити в офіційному звіті НКРЕКП за 2017 рік.

Тобто українського газу для населення цілком достатньо, він навіть в надлишку – 5 млрд м3".

Читайте також: Газовий геноцид. Держава п’ятикратно заробляє на своїх громадянах – політолог

"Оскільки населення може бути повністю забезпечено українським газом, прив’язувати його вартість до ціни імпорту, який фактично населенню не потрібен, як мінімум несправедливо, а за великим рахунком є злочином та завуальованим грабунком людей. Враховуючи наведене, для підвищення вартості газу для населення немає жодних економічних підстав, є лише політичні зобов’язання Уряду перед МВФ", – розповів Тарас Галайда. 

Експерт наголосив, що з економічної точки зору вартість газу для населення треба не збільшити, а навпаки зменшити мінімум вдвічі:

"З офіційної (аудитованої) фінансової звітності ПАТ "Укргазвидобування" за 2017 рік чітко видно, що собівартість газу власного видобутку у 2017 році складала 2 926,0 грн. на 1 тис. м3.

При цьому з собівартості 2 926,0 грн. 1893,0 грн. – це податки.

Без податків, витрати ПАТ "Укргазвидобування" складали – 1033,0 грн. на 1 тис. м3.

Таким чином, у структурі витрат ПАТ "Укргазвидобування" податки складають – 64,7%. Навіть з таким рівнем податкового навантаження компанія виходить на ціну газу в 2926 грн за тис. м3, а населенню продають цей газ за формулою "Дюссельдорф+" (яку ввів Гройсман) уже за ціною  8500 грн.

Крім того, слід звернути увагу, що при собівартості в 2926 грн за тис. м3, обсяг видобутку збільшився на 4,4%, а обсяг розвідки та буріння на 21,2%, що каже про достатність цих коштів для нарощування видобутку". 

За словами Тараса Галайди, співробітництво з МВФ безумовно може бути корисним для України, але це має бути саме співпраця на взаємовигідних умовах, а не диктат чи втручання у внутрішню або зовнішню політику незалежної держави.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини