MENU

Економіст: З 2019 року борг з боку держбюджету субсидіант оплатить зі своєї кишені

967 0

До кінця 2019 року в Україні буде повністю завершено монетизацію пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги. Уряд позиціонує монетизацію субсидій як "манну небесну", нібито через зміну механізму фінансування щось суттєво покращиться. Від впровадження монетизації розмір платіжок не стане меншим, а розмір субсидії не стане більшим. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів аналітик громадської організації "Публічний аудит" Тарас Галайда.

"Все залишиться як і раніше, платіжки як були, так і будуть величезними, а субсидії залишаться такими ж мізерними і недоступними. Субсидія як надавалася в межах соціальних нормативів, так і буде надаватися, соціальні нормативи як знижувалися, так і будуть знижуватися, причини для скасування і відмови в субсидії як були, так і залишаться", – сказав він. 

Читайте також: Експерт: 98,5% громадян втратили субсидію не через шахрайські дії, а через штучні бар’єри Уряду

Тарас Галайда уточнив, що зміниться лише порядок розрахунків: "Якщо до монетизації субсідіант оплачував тільки обов'язковий платіж, а субсидія за нього перераховувалась постачальникам послуг автоматично, то тепер йому доведеться оплачувати повну платіжку: частково своїми грошима, а частково – отриманими у вигляді монетизованої субсидії". 

Експерт відмітив, що раніше субсідіанта мало цікавили розрахунки держави з постачальниками послуг, а тепер будь-яка затримка або борг з боку державного бюджету лягають на плечі субсідіанта. "Платіжка йому приходить повна і оплатити він її повинен повністю, а затримки або борг з боку держави вже будуть не перед постачальниками послуг, а безпосередньо перед кожним, хто отримує субсидії. Якщо держава затримає виплату субсидії, то пенсіонерові або іншому соціально незахищеному громадянину доведеться самостійно шукати кошти для оплати всіх квитанцій, а потім очікувати, коли держава з ним розрахується", – пояснив Тарас Галайда. 

Читайте також:  Эксперт: В отопительный сезон платёжка за небольшую квартиру будет от 3000-3200 грн.

Нагадаємо, що проект бюджету на 2019 рік передбачає скорочення витрат на субсидії на 22,5% з 71 млрд. грн. в 2018 році, до 55 млрд. в 2019 році.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини