MENU

"Пісні Української революції" – у вільному доступі

2087 1

Світлини  Дмитра Клочка

Присвячений 100-річчю Української революції спільний проект Українського інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту "Хорея Козацька" з’явився у вільному доступі в інтернеті – з нагоди Дня Собороності. Про це повідомляє УІНП

Альбом, над яким музиканти працювали майже рік, отримав назву "Пісні Української революції".

Повний список відтворення – на Youtube

Читайте також: Сто років культурної дипломатії України: маємо неабиякий потенціал

"Пісні Української Революції" – це ще один нестандартний підхід до популяризації української історії. Адже українці мають почути голоси тієї доби, щоб пізнати дух, ідеали, прагнення та перемоги Української революції 1917–1921 років. Ті люди, які боролись за свою державу тоді подібні до теперішніх воїнів, які боронять свободу і незалежність України від новітніх зазіхань давнього ворога нині"– говорить голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Авторами більшості пісень, що увійшли до альбому, є класики української літератури, такі як Олександр Олесь, Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська й інші. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

Читайте також: Розстріляне відродження: як 80 років тому загинув неокласик Драй-Хмара

Музикант, кобзар, лідер гурту "Хорея Козацька" Тарас Компаніченко розповідає: "Твори, що увійшли до цієї музичної збірки – це частка моєї тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам'яток про ту унікальну своїм національним пробудженням епоху. Усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років на урочистих подіях, військових мітингах, при відновленні "Просвіт", відкритті гімназій та університетів. Пісні починали й завершували усі урочисті академії, святочні зібрання. Їх співали на військових позиціях, на шикуванні  військ; їх співали кобзарі, артисти-бандуристи, оперниі співаки, просвітянські, військові, міські, студентські хори, Українська республіканська капела й Український національним хором. Багато творів були забуті і не звучали в Україні майже століття".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини