MENU

Монетизація субсидій піде на шоколадні вафлі – Герус

2655 1

Мама отримала субсидію. Грошима, на руки. Каже, тепер жде, коли прийде платіжка за газ, аби знати скільки платити треба.

Паралельно розказала кілька смішних історій. Одна сусідка взяла всі гроші, які прийшли як субсидія, принесла їх на пошту і питає: скажіть мені, де я то маю заплатити? І як, бо я палю газ лише, коли їсти готую, котел же на дровах (твердопаливний в них)? 

Тут включилася мама, якій я всі тонкощі монетизації роз'яснював. Каже, якщо тобі ті гроші не треба, то купи нам всім цукерок. А якщо треба, то трать на що хочеш після того, як за газ заплатиш.

Ще одна сусідка, яка теж дровами палить (ця, правда, у грубці) стояла трохи ззаду в черзі, то тихенько вийшла і зразу за ті гроші купила собі пару кілограм шоколадних вафель.

Люблю такі монетизаційні історії.

Федір ПРОКОПЧУК

Читайте також: Монетизация субсидий: уравниловку оставим в умирающем совке

Цей опис результатів монетизації дуже красномовний та повчальний. Хоча це написано із слів сусідки, яка переказала мамі, а мама – сину, а син – у ФБ, але давайте припустимо, що все було буквально так, як описане. Очевидно, автор хотів показати плюси від монетизації. Але що отримали:

1. У бабусь вже було скорочено споживання газу ще до останньої монетизації готівкою. Це, імовірно, було тому, що у селах вже діяла монетизація економії – по завершенню сезону сума економії видавалася на руки. Як бачимо, був ефективний механізм, який працює – і платіжна дисципліна не розбалансовувалася, і монетизація вже була. І вся існуюча ситуація цих бабусь – це заслуга якраз тієї попередньої системи монетизації економії.

2. Те, що бабусі перейшли з газу на дрова з одної сторони добре, а з іншої дрова – це набагато гірша екологія та більше викидів. І якщо так переходить все село, то це не сприятиме довгому та щасливому життю ні цих бабусь, ні села загалом. Але зміна палива – це не енергоефективність (зменшення споживання енергії будинками).

3. Чи направлені кошти від монетизації на енергоефективність? Замінені вікна, двері, утеплені стіни, дах хатинок цих бабусь за рахунок мнетизованої субсидії? Адже саме як стимул енергоефективності усім продавалася нова монетизація готівкою. Як бачимо із історії – ні. На суму монетизації готівкою були куплені шоколадні вафлі та цукерки.

Читайте також: Рішення про монетизацію коректно читати так: уряд відмінив субсидії для 3 млн. сімей – експерт

4. Розумними словами – гроші пішли на споживчий ринок та підживили інфляцію. Дуже показова історія, бо саме таке, на мою думку, буде відбуватися із значною кількістю цих субсидій готівкою. Субсидії мають зовсім іншу природу, аніж додатково зароблений дохід. Якщо є можливість підняти такий дохід, щоб пенсіонери тратили, на що захочуть, то підніміть пенсію усім пенсіонерам, і які на субсидіях, і які не користуються субсидіями.

5. Варто звернути увагу на всю велику картинку. У той час, коли деякі субсидіанти отримують готівку за газ, який вже давно не споживають (і купують шоколадні вафлі), уряд за останній рік позбавив субсидій 3,3 млн. або 48% сімей, а рівень боргів населення за ЖКП лише за один останній місяць виріс на 12,5% (!) до нового рекорду 62,4 млрд. грн.

Основний борг, звісно, за тепло та газ. Це новий безпрецедентний рекорд боргів. Це ніяк не схоже не продуману державну політику та раціональне використання обмежених державних ресурсів.

Ось так монетизація пішла на шоколадні вафлі для окремих прошарків населення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини