MENU

Справу парламентської коаліції розглядає суддя, який відсторонив Супрун

2175 0

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Сергій Каракашьян 8 травня узяв до розгляду справу за позовом нардепа Андрія Деркача, який просить суд визнати протиправною роботу координаторів коаліції, бо вони не запропонували прем’єру-міністру кандидатури міністра охорони здоров’я.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 10 травня.

У рамках розгляду цієї справи суд двічі (28 лютого і 5 квітня) задовольняв клопотання нардепа Деркача і постановив витребувати у Верховної Ради України, апарату парламенту, відомості з зазначенням прізвищ, імен, по-батькові народних депутатів, які входять до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, яка діє на підставі угоди про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна».

Читайте також: Избирательный кодекс в топку вместе с мажоритаркой. Как будут выбирать новую Раду

Однак апарат Верховної Ради відмовився надати поіменний список коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» на вимогу суду від 28 лютого. Зокрема, у листі-відповіді від 12 березня перший заступник керівника апарату ВР Петро Бондар поінформував суд, що Регламент Верховної Ради України, який має статус закону і регулює порядок роботи парламенту, його органів та посадових осіб, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності депутатських фракцій (депутатських груп), не містить як положень, спрямованих на регулювання питань формування, організації роботи, припинення діяльності коаліції депутатських фракцій, так і вимог щодо обліку відповідної інформації апаратом ВР.

Наразі судове засідання призначено на 27 травня.

До цього справу вів суддя Євген Аблов. Однак, згідно з рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 8 квітня 2019 року, цього суддю відсторонено від здійснення правосуддя до вирішення питання Вищою радою правосуддя про його звільнення з посади.

Читайте також: Навіщо Зеленському розпускати Верховну Раду?

Окремо ряд ЗМІ поширюють інформацію, що у переможця президентських виборів-2019 будуть формальні підстави припинити повноваження Верховної Ради відразу після прийняття присяги, якщо він буде спиратися на рішення Окружного адміністративного суду Києва. Формальною причиною називається відсутність коаліції у парламенті (ст. 90 Конституції).

Водночас повноваження ВР не можуть бути достроково припинені президентом в останні шість місяців строку повноважень парламенту (називається кінцева дата - 27 травня 2019 року). 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини