MENU

Петро Олещук: Ми повинні демонструвати дружність саме до США як до стратегічного партнера, а не до конкретних політиків

241 0

Петро Олещук: Ми повинні демонструвати дружність саме до США як до стратегічного партнера, а не до конкретних політиків

Нам треба зберігати загальний курс на збереження двопартійної підтримки України без прямого включення у партійні конфлікти та американський електоральний процес, що, власне, і намагається зараз робити Україна.

Щодо візиту Помпео до Києва. Я читав як дехто із дипломатів, що не так давно залишили свої пости, висували якісь "умови ефективності" цього візиту. Але тут треба розуміти, що може бути ключовою задачею україно-американських відносин на найближчий період часу.

Очевидно, що це – збереження генеральної лінії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку США як політичної (заяви) так і матеріально (військова допомога).

Для цього ж, у свою чергу, важливо, аби зберігався консенсус з боку політичної еліти США щодо підтримки України, який виражався останнім часом у двопартійній більшості на підтримку нашої держави у Конгресі.

Зрозуміло, що скандали, у які в США останнім часом намагалися втягнути Україну, могли стати цьому на заваді.

Читайте також: Держсекретар Помпео відвідав Київ – із якою метою?

Що демонструє візит Помпео?

Власне, він сам багато сказав про незмінністт політики США щодо України, не шкодуючи гучних слів про "межу демократії та авторитаризму" та вчергове засвідчив підтримку євро-атлантичних прагнень України.

Далі, візит показав, що між адміністраціями президентів обох країн немає проблем. Принаймні, вони хочуть це показати.
Не варто було чекати, що Помпео як фокусник буде витягувати з капелюха рішення або техніку. Але він сказав більш ніж достатньо, аби почули ті, хто вміє слухати.

Найголовніше те, що нам треба зберігати загальний курс на збереження двопартійної підтримки України без прямого включення у партійні конфлікти та американський електоральний процес, що, власне, і намагається зараз робити Україна.

Читайте також: The Washington Post: Почему Зеленский так настойчиво добивается аудиенции в Белом доме

Раніше ми неодноразово припускалися помилок, коли дозволяли втягувати себе у американську внутрішню політику. Ну і про негативні наслідки зайнятої під час виборів президента США 2016 року позиції нагадувати не треба. Так само як і про спроби впливати на політику США через сумнівні корупційні схеми, що ми нердноразово демонстрували раніше.

Ні. Ми повинні демонструвати дружність саме до США як до стратегічного партнера, а не до конкретних політиків, оскільки обидві партії поки завжди декларували підтримку Україні. Ну і візит Помпео пройшов у цьому сенсі цілком нормально – всі заяви стосувалися загальних інтересів а не часткових приватних справ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Петро ОЛЕЩУК, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини