Держсекретар Помпео відвідав Київ – із якою метою?
Візит Державного секретаря США Майка Помпео до Києва зараз більше потрібен Вашингтонові, аніж Києву.
"Касетний скандал", створений через прорахунки Трампа, очевидно, нашкодив двостороннім стосункам України та США. Адже висловлювання американського президента про "найбільш корумповану країну і людей", зробили Україну токсичною.
Зеленський по суті успадкував внутрішню систему від попередників і був утягнутий у неприємну історію внутрішньоамериканських розбірок перед головними виборами у Штатах. Правда, команда Зеленського із самого початку обрала неправильну стратегію захисту й вирішила відмовчатись і відсторонитись, однак цього було недостатньо.
Читайте також: Американський ізоляціонізм стає детонатором надзвичайно небезпечних і згубних процесів
Квінтесенцією конфлікту було бажання Трампа вести міждержавні справи за формулою "profit for profit", що абсолютно чітко вписується в бізнесову логіку, де кожен шукає вигоди. Президент США теж шукав вигоди, і тому гальмував військову допомогу нашій державі в обмін на перезапуск кримінальної справи проти сина Джо Байдена, яка, згідно із Трамповим задумом, мала би зашкодити рейтингові його опонента.
Тепер Помпео доводиться вирівнювати кути, і його візит до президента України є можливістю засвідчити підтримку. Однак Помпео не їде до Києва, щоб отримати нові докази проти Байдена.
Втім, слід зазначити, що за словами підтримки мали би бути ще й дії. Щонайменше Вашингтон міг би призначити посла до Києва, і це б засвідчило інтерес США щодо укріплення "східного форпосту НАТО". Адже тимчасова відсутність посла спонукає до думок про вірогідні торги.
Читайте також: Параліч влади: Зеленський і його команда безнадійно провалили кризовий іспит
Також важливо знайти людину, яка би продовжила місію Курта Волкера. Адже те, що Білий дім не поспішає призначати такого фахівця, може свідчити, що Вашингтон має впевненість: Київ і Москва можуть домовитися самостійно. Тим паче Трамп уже зазначав, що Зеленський може самостійно говорити з Путіним…
Візит Помпео – це також перевірка того, як реалізовуються американські інтереси в нашій країні. Адже зустрічі з бізнесом та громадськими організаціями є свідченням контролю й підтримки одночасно. Зрештою, за таким сценарієм візит здійснював колись Джо Байден. Щоправда він іще виступав у парламенті.
У планах у Помпео цього немає. Радше за все, тому, що головним гарантом домовленостей все ж є президент України Зеленський, адже саме на його рейтингу тримається вся конфігурація влади. Тож Помпео не буде розпилювати свій час на парламент, коли достатньо поговорити із президентом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки