MENU

Досить не спати! Як нічне перезавантаження впливає на здоров'я

1007 0

Досить не спати! Як нічне перезавантаження впливає на здоров'я

Можете згадати, коли ви прокидалися вранці самі, а не по будильнику? Не намагалися «зібрати себе» в перші дві години після пробудження, обійшлися без кави, щоб почуватися бадьоріше? Хороший сон – найдоступніший засіб відновлення, але чомусь він завжди в дефіциті.

Чи виспалися ви сьогодні? Більшість людей відповість на це запитання негативно, завжди знайдуться причини: занадто багато роботи, важко лягати спати вчасно, хочеться подивитися серіал перед сном і обмежитися однією серією ніколи не виходить... На превеликий жаль, більшість із нас не отримують рекомендованої кількості годин сну. Але що ж у цьому такого? Портал Goodhouse розповідає, наскільки важливим для здоров’я є сон, інформує UAINFO.org.

Сон та здоров'я. Професор нейробіології та психології Каліфорнійського університету в Берклі Метью Пол Уокер у книзі, яка називається «Навіщо ми спимо. Нова наука про сон і сновидіння» пише, що регулярний нічний сон тривалістю менш ніж шість годин руйнує імунну систему, більш ніж удвічі збільшуючи ризик захворювання на рак. Нестача сну – ключовий фактор, який визначає, чи загрожує людині хвороба Альцгеймера. Навіть помірна нестача сну протягом тижня порушує рівень цукру в крові настільки, що у людини можна діагностувати переддіабет. Постійне недосипання збільшує ймовірність закупорки та витончення коронарних артерій, що призводить до серцево-судинних захворювань, інсульту та застійної серцевої недостатності. Порушення сну сприяють розвитку всіх серйозних психічних станів, включаючи депресію, тривогу і навіть схильність до суїциду. На превеликий жаль, це далеко не повний перелік того, як може вплинути нестача сну на наше здоров'я та самопочуття.

Читайте також: Села батарейка: 5 привычек, которые крадут нашу энергию

Сон та зайва вага. Напевно, ви помічали, що схильні переїдати саме тоді, коли втомилися. Це не випадково: втома і нестача сну збільшують концентрацію гормону, який відповідає за почуття голоду, і одночасно пригнічують парний гормон, який сигналізує про насичення. І якщо ви оберете собі найкращу дієту і спробуєте сумлінно її дотримуватися, але при цьому продовжите недосипати, швидше за все ваші старання виявляться марними, оскільки більша частина втраченої ваги відбудеться за рахунок м'язової маси тіла.

Сон та працездатність. Дехто вважає, що задля того, щоб виконати більший обсяг роботи, можна пожертвувати сном. Проте на практиці це працює навпаки: згідно з дослідженням американської Академії медицини сну, 5-6 годин сну знижують продуктивність на 19% у порівнянні з 7-8 годинами. Якщо спати менше ніж 5 годин, то – на 29%. Всі відомі техніки високої продуктивності спираються на те, що можуть розкрити свій потенціал тільки за умови, що людина, яка починає їх застосовувати, нормально висипається.

Читайте також: Постійне почуття втоми: спеціалісти назвали причини

Сон та сексуальність. Є дослідження, які показують, що у молодих чоловіків, які сплять менше ніж 5 годин на добу, значно знижується рівень статевого гормону – тестостерону. Його дефіцит призводить до зменшення м'язової маси, сили та енергії.

Сон та імунітет. Здоровий повноцінний сон повинен тривати 7-8 годин. Дорослим іноді потрібно менше часу, щоб повноцінно виспатися, але тільки в тому випадку, якщо сон був якісним – спокійним, глибоким, комфортним. Якість сну впливає на захисні функції організму не менше, ніж кількість. Вкладатися в ліжко бажано до 22:30, оскільки з 23:00 до 01:00 найактивніше виробляється гормон мелатонін, який стимулює імунітет.

Так що досить не спати! Висипайтесь – і будьте здорові.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини