MENU

Лазерні технології: їх розвиток та ефективне використання

474 0

Що таке лазер

Пристрій, що перетворює різноманітні види енергії на випромінювання, й називається лазер. А саме, від англійського словосполучення Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation і пояснюється його принцип, як «посилення світла за допомогою вимушеного випромінювання».

Ідентифікують його ще й як оптичний квантовий генератор. Генерує лазер і світлову, і теплову, і електричну, і хімічну енергію й інші.

Говорячи звичайною мовою, лазер присутній у багатьох пристроях, такі як апарат для лазерної епіляції, лазерного шліфування, роботи з судинами, лікування шкірних хвороб та навіть видалення татуажу тощо.

Переваги лазерних сучасних апаратів:

  • безболісність та цілковита безпека процедур;

  • довгостроковий результат;

  • неінвазивність, або ж відсутність травматизації дерми – як наслідок, відсутність шрамів;

  • можливість обробляти будь-яку ділянку обличчя або тіла;

  • дійсно висока ефективність, порівнюючи з іншими методами боротьбі з різними проблемами.

Як працює та розвивається індустрія лазерної краси в останні роки

Працює

Саме на впливі світлового променя заснований принцип роботи лазера. Впливає промінь на конкретну мішень, яка залежить від цілі його роботи. Це може бути цибулина волосяного фолікула, пігмент меланін, колаген, гемоглобін в судинах тощо. Лазерне випромінювання, нагріваючи ту чи іншу мішень, руйнує її. Але, відзначимо, що для повного видалення небажаного волосся, наприклад, або пігментних плям потрібен не один сеанс лазерних процедур. Волосся у даному випадку піддається променям лише те, що знаходиться у активній фазі росту. Саме тому важливо пройти повноцінний курс лазерних процедур.

Розвивається

Базується розвиток лазерних технологій в сьогоднішньому цивілізованому світі на і на різноманітності його сфер застосування, і на вдосконаленні лазерних систем та апаратів у конкретних сферах. У будь-якому випадку, цей розвиток точно працює на майбутнє.

Наприклад, в естетичній сфері розвиток даних технологій передбачає саме вдосконалені апарати та системи, які з кожним разом закривають все більше потреб людини. Зараз одним з представників таких інновацій є Leaseir MHR – кращий апарат з 2018-го року у відповідній області. Цей діодний лазер виступає як найсучасніше обладнання для епіляції та боротьби з небажаним волоссям. Leaseir MHR, маючи високу потужність, дозволяє суттєво швидше (за 6 – максимум 8 сеансів) видалити волосся повністю і при цьому без усілякого дискомфорту за рахунок ефективної кріоанестезії.

А є і лазери на вільних електронах, які звісно відрізняються від систем для естетичних цілей. Вони передбачають іншу будову та принцип дії. Наприклад, резонатор Фабрі Перо – оптична складова, що використовується у лабораторній практиці при розробці біотехнологій, вивченні клітин, білків тощо. Також, ті ж лазери на вільних електронах застосовуються і як рентгенівські апарати.

В цілому, всі провідні виробники таких систем – це Іспанія, США, Данія. Вони постійно працюють над удосконаленням та якісним сервісним обслуговуванням, яке доступно сьогодні і нам.

Різноманітність та основні відмінності лазерів: чому є дорогі

Робити лазерну епіляцію, як і лазерне видалення куперозу, пігментації або проявів старіння вигідно та ефективно, як мінімум тому, що це надовго, безпечно, атравматично та безболісно. Дорого це може бути лише у випадку великого фронту роботи та при нестабільному гормональному фоні, що буде передбачати збільшену кількість сеансів. Ще на вартість лазерних процедур впливає і те, який вид лазерної апаратури використовується.

Різноманітність зон та конкретних процедур

Глобально, основі зони – це обличчя та тіло. Розбіжність в тому, що шкіра на обличчі більш делікатна, тому потребує и більш делікатної потужності лазера.

Конкретні лазерні процедури – це і епіляція, і фотоомолодження, і шліфування, і лікування деяких хвороб, і видалення папілом тощо.

Різноманітність видів лазерів

Саме у відмінностях видів лазерів й полягає їх різноманітність також. Так, серед лазерів для епіляції, лікування судинних та шкіряних патологій, боротьби зі старінням шкіри та іншим є в цілому такі:

  • рубіновий;

  • діодний;

  • олександритовий;

  • неодимовий.

Порівняти, який краще – діодний або олександритовий – можна лише, порівнявши їх характеристики загалом.

Про кожен докладніше:

  • Рубіновий.
    Про нього скажемо коротко і лише те, що він з'явився першим, але вже сьогодні його ніхто не використовує.

  • Діодний.
    Такий лазер на основі роботи діоду є найпоширенішим сьогодні. Про це свідчить його наявність у майже 80% салонів та клінік Києва. Принцип дії полягає у вибірковому поглинанні мішенню енергії лазеру (у випадку з небажаним волоссям це меланін) та контролі потужності цього імпульсу задля виключення опіків. Тобто діодний лазер забезпечує потужний імпульс, щоб зруйнувати цибулину волосся, наприклад, але за дуже короткий проміжок часу. Довжина хвилі випромінювання в нього 810 нм.

  • Олександритовий.
    Порівнюючи з діодним, відзначимо, що принцип дії в них однаковий. Олександритовий вважається як найбезпечнішим, так і найефективнішим сьогодні також. Наприклад, волосся видаляє одразу, максимально велику кількість та с довгостроковим ефектом. Ще він більш безболісний (зовсім безболісний) в порівнянні с апаратом на основі діоду. Довжина хвилі – 755 нм.

  • Неодимовий.
    Цей вид можна сказати доповнює олександритовий, та зовсім не є його конкурентом. При довжині в 1064 нм. він максимально ефективний особливо з гемоглобіном – мішенню при лікуванні капілярів. А завдяки тому, що сам промінь неодимового лазеру не дуже добре поглинається пігментом-меланіном, ефективний він буде навіть при засмаглій шкірі.

Порівняльний висновок:

Кажучи про порівняння різних видів лазерів, звернемо увагу на те, що загалом, чим більша довжина хвилі, тим відповідно й більше шкірою вбирається цієї енергія. А тому, як наслідок, менше її поглинається необхідною мішенню (меланіном тощо).

Так, при діодному лазері, хвиля якого менша, ніж у олександритовому, волосся випадає десь на перший-другий тиждень. В той час як при олександритовому – миттєво. Тривалість процедури у першому випадку відповідно довша, у другому – значно коротша.

Цікаво ще й те, що саме з появою таких апаратів, як олександритові, видалення волосся та інші лазерні процедури стали дуже ефективними та максимально безболісними. А системи, що поєднують і неодимовий, і олександритовий вид одразу, передбачають ще більш тривалий ефект.

Які процедури проводяться лазерами

Серед найбільш затребуваних лазерних процедур наступні:

  • епіляція (видалення небажаного волосся);

  • лікування оніхомікоза (грибка нігтів), а також вугрової хвороби;

  • шліфування (лазерне видалення розтяжок, постакне, шрамів та рубців);

  • видалення папілом, а також вератоми та ксантелазми (це одні з небагатьох інвазивні лазерні процедури);

  • підтяжка обличчя, шиї та зони декольте;

  • лазерний пілінг;

  • фотоомолодження (боротьба зі зморшками, темними кругами під очима, зниженою еластичністю, видалення пігментних плям);

  • видалення судинних проявів на шкірі (куперозу, судинних сіточок).

Видалення тату

Окремої уваги потребує такий напрямок, як лазерне видалення тату. Як також затребувана процедура сьогодні, передбачає показання у вигляді втрати насиченості тату, зміни його кольору (частіше при перманентному макіяжі), розпливчатості в цілому.

Сучасне обладнання зараз дуже ефективно проводить лазерне видалення татуажу. А саме, на зміну застарілим методам у вигляді шліфування, інфрачервоної коагуляції або ж висічення, прийшли лазерні технології. Вони зовсім не пошкоджують цілісність шкіри, а також безпечні і дійсно ефективні. Завдяки цьому, можна прибирати татуаж навіть з таких делікатних місць, як повіки. Але загалом за рахунок сучасних апаратів видаляється тату фактично з будь-якого типу шкіри. Індивідуальні параметри на кожному лазерному апараті підбираються, виходячи з кольору татуажу, складу барвника, складності зображення та глибини залягання того ж барвника.

Читайте також: Чим небезпечні татуювання: лікар відповів на всі запитання

Принцип видалення тату лазером полягає в його обробки променями різної довжини. Це важливо для того, щоб вивести і світлий, і темний пігмент та на різній глибині відповідно. Так, саме на різних підшкірних шарах спостерігається закипання пігменту, що його руйнує подалі. Але, чим пігмент насиченіший, тим він більше лазерної енергії може увібрати. Потім, пігмент, розпадаючись на мікроскопічні частини, виводиться з організму самостійно природнім шляхом.

Епіляція світлого та сивого волосся

Лазерна епіляція світлого і сивого волосся передбачає комбіновані методи, які поєднують і лазерні маніпуляції, і нанесення спеціального препарату при цьому. Така неінвазивна процедура вирішує проблему небажаного волосся багатьох людей, але завдяки Меладину.

Видаленню світлі та сиві волоски взагалі піддаються вкрай важко, але саме завдяки лазеру та Меладину воно як раз стає можливим. Меладин, як дієвий препарат місцевого застосування, містить свій основний компонент меланін у ліпосомальній формі. Ліпосоми ж, у свою чергу, є мікроскопічними сферами такого розміру, що добре проникають у волосяну цибулину, але не потрапляють у кровотік. Таким чином, цей компонент у вигляді меланіну насичує волосяні фолікули та робить їх чутливими до лазерного променя. А це й необхідно задля гарних результатів епіляції.

Гарна результативність такого способу видалення сивого та світлого волосся підкріплена ще й повною безпечністю самого Меладину. Він, як натуральній продукт, єдиний у світі схвалений FDA та має дійсно доведену ефективність.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини