MENU

Чим небезпечні татуювання: лікар відповів на всі запитання

2198 0

У цивілізованих країнах мода на татуювання з'явилася нещодавно – у другій половині XX століття, але в останнє десятиліття набула нового витоку популярності: за статистикою, кожен четвертий житель нашої планети має хоча б одне татуювання.

Про те, які небезпеки очікують на любителів розповів лікар Віктор Литвиненко, інформує UAINFO.org.

Татуювання та наколки. Історія питання

В Україну часів СРСР татуювання прийшли із тюремного світу. Називали їх у нас на "блатному" жаргоні "наколками".

У радянські часи наносити тату було небезпечно через те, що будь-який, найнешкідливіший малюнок – наприклад, із зображеннямкинджала, змії чи троянди – міг викликати у кримінальних елементів небезпечний інтерес до його носія. Саме так означали вищі кримінальні "посади" у кримінальній ієрархії. Красива церква з куполами, персні на руках позначали кількість "відсидок", восьмикінцеві зірки – заперечення будь-якої влади, тощо.

Таким чином, наколки в СРСР не прижилися як масове явище саме тому, що вони були надто тісно пов'язані з кримінальним світом.

У цілому країни християнського, та й мусульманського світу не знали татуювань до ХХ століття. Пов'язано це було з тим, що ці культури виросли з біблійних традицій, де нанесення будь-яких знаків на тіло заборонялося.

Читайте також: Біллі Айліш зізналася про те, що означають її татуювання

Америка познайомилася з татуюваннями після того, як у XIX столітті з Африканського континенту туди були масово завезені представники місцевих племен у якості рабської сили. На "чорному континенті" через спекотний клімат одяг був непотрібним атрибутом. Татуювання ж могли багато розповісти про людину – її становище в суспільстві, характер, звички, місце в соціальній ієрархії.

Проте, в США тату не користувалися особливою ​​популярністю до другої половини ХХ століття. Вони почали поширюватися серед білих лише після того, як у 1969 році в США заборонили расову сегрегацію, і афроамериканці отримали можливість навчатися та працювати в одних стінах із білим населенням Америки. Міжрасове спілкування посилилося під час війни у ​​В'єтнамі, коли чорношкірі та білошкірі американці почали служити у спільних армійських підрозділах.

Так само, як і в СРСР, особливо популярним нанесення малюнків на тіло було в кримінальному середовищі. Саме з американських в'язниць мода на татуювання проникла у вільний світ спочатку в США, потім до Європи, а останніми роками – і в Україну. Однак сьогодні ці малюнки ніякого особливого смислового навантаження не несуть, вірніше, кожен вкладає в малюнки той сенс, який йому до вподоби.

Що таке татуювання

Тату називають малюнок, зроблений за допомогою підшкірного введення барвника після проколу голкою шкіри.

Якщо раніше голки були звичайними, то сьогодні в салонах використовують апарат, схожий на ручну швейну машинку. У ній може бути від однієї до декількох голок, які часто і швидко проколюють шкіру, вводячи фарбу.

Процедура проводиться без найменшого знеболювання, тож це справді "краса, яка вимагає жертв". Якщо малюнок великого розміру, процес його нанесення може зайняти кілька годин. Біль при цьому може бути досить сильним, а рана, яка є по суті татуюванням, може якийсь час кровити.

Читайте також: Найпопулярнішi різдвянi тату. ФОТО

Які небезпечні наслідки для організму може спричинити татуювання

Перелічимо основні небезпеки, якими загрожує набивання татуювань. Це, зокрема:

- крововтрата;

- больовий шок;

- зараження правцем;

- нагноєння рани через попадання хвороботворних бактерій – стафілокока, стрептокока;

- інфікування організму всілякими збудниками, що передаються через кров – СНІДомгепатитом, іншими небезпечними інфекціями, грибками;

 - утворення на місці травмованої шкіри келоїдних рубців, псоріазу, саркоїдозу, гранульом;

- алергічні реакції;

- можливий розвиток раку шкіри через застосування шкідливих хімікатів.

І це, як кажуть, ще не весь перелік.

Люди з татуюваннями – потенційні носії ВІЛ та гепатиту

В останні роки лікарі звернули увагу на збільшення кількості хворих, інфікованих після відвідин тату-салонів. В результаті 124 досліджень, проведених у 30 країнах світу, було зроблено сумний висновок: щасливі володарі модних татуювань є потенційними носіями цілого букету небезпечних інфекцій.

З'ясувалося, що чим більше на тілі татуювань, тим вищий ризик інфікування гепатитом С і В. Також при введенні чорнила існують високі ризики підхопити бактерії, що спричиняють свербіж, висип і коросту, а папіломавіруси обдарують вас бородавками на місці бажаного татуювання.

Внаслідок влучення інфекцій у рану на татуюванні можуть з'явитися:

- почервоніння, пухирі;

- припухлість;

- нагноєння.

Для лікування подібних захворювань слід звернутися до дерматолога, який призначить вам антибіотики та місцеве лікування. У разі небезпеки переростання гнійної інфекції до сепсису пацієнта можуть госпіталізувати.

Через небезпеку зараження любителі татуювань не вважаються надійними донорами – банки крові забороняють здавати кров, якщо татуювання було зроблено менше 1 року тому.

Крім перелічених захворювань, слід враховувати, що барвники, якими наповнюють шприци, і самі по собі можуть загрожувати здоров’ю, навіть якщо пощастило не підхопити інфекцію.

Усім подобаються кольорові татуювання. Але мало хто замислюється над тим, які речовини містить це чорнило. Ці хімікати часто шкідливі, частина з них навіть застосовують для заправки принтерів або фарбування автомашин.

Зокрема, до складу чорнила різних кольорів можуть входити: сажа, вугілля, кобальт, лазурит, свинець, хром, свинець, малахіт, залізо, куркума, нафтол, ртуть, марганець, алюміній, цинк барій та титан.

Таку "таблицю Менделєєва" перетравить не кожен, навіть дуже здоровий організм. Тому при набиванні тату часто зустрічаються алергічні реакції на той чи інший хімікат. Виявляється це у появі дерматитів - подразненні шкіри, появі сверблячки, висипу та пухирів.

Найчастіше алергія проявляється наступного дня і лікується протягом 2-3 тижнів. Однак іноді вона проявляється не відразу, а через кілька місяців або навіть років. У цьому випадку складніше встановити причину погіршення самопочуття, що ускладнює лікування.

Тому перед проведенням цієї процедури слід обов'язково повідомити лікаря про наявність татуювань на тілі.

Щоб знизити ризики потрапляння інфекцій у рану, слід ретельно підійти до вибору салону. Він повинен мати відповідні сертифікати, якісне чорнило, а рукавички, маски та голки застосовуються виключно одноразові та не повинні бути простроченими.

При виборі важливо вивчити відгуки клієнтів, при цьому бажано знати цих людей особисто, адже йдеться про ваше здоров'я, а може й життя.

Врахуйте, що після процедури місце нанесення тату є по суті відкритою раною. І як за кожним рановим ушкодженням шкіри, за нею потрібен спеціальний догляд, що включає очищення рани, знезараження та нанесення мазі з антибактеріальними засобами.

Чим ще шкідливі татуювання

Якщо ви зібралися зробити татуювання, врахуйте ще дещо: наші тіла старіють, і шкіра з часом обвисне, стане сухою і в'ялою, що змінить як колір, так і контури малюнка.

Крім того, нанесене зображення може поміняти для вас сенс і цінність, вийти з моди або просто перестане подобатися.

Татуювання - не єдина модна тенденція родом із кримінального світу Америки. Окрім тату, іншим модним атрибутом у чоловіків родом із криміналітету є носіння штанів без ременів таким чином, щоб спідня білизна була виставлена ​​на загальний огляд, а також кросівки без шнурків. Адже в поліцейських дільницях при арешті, щоб уникнути суїциду, підозрюваних позбавляють шнурків та ременів.

Жіноча мода також дивиться у бік США - збільшення губ, накачані "п'яті точки" і груди, навіть татуаж брів для того, щоб вони здавалися густішими пов'язані з модою на афроамериканок. Адже все перераховане – це характерні риси саме представниць африканської раси. І знову ці тенденції перекочували до Європи зі США, а потім уже – до нас.

Так що кожна дівчина, яка мріє відростити і підкачати собі щось там і тут повинна пам'ятати, що в цьому вона прагне бути схожою на одну з представниць Африканського континенту.

Насамкінець зазначимо: як і всі модні тенденції, хвиля захоплення тату швидше за все незабаром закінчиться. Адже мода циклічна, і цілком імовірно, що вже через кілька років з'являться інші черги – з бажаючих звести татуювання або відкачати "щось" з різних пікантних місць.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини