MENU

"Клітини з сюрпризом" стануть новою зброєю у боротьбі зі стійкими до антибіотиків бактеріями

272 0

"Клітини з сюрпризом" стануть новою зброєю у боротьбі зі стійкими до антибіотиків бактеріями

Вчені постійно шукають нові способи доставки антибіотиків, яким вдасться точково вражати патогенні бактерії, не впливаючи на корисні мікроорганізми та інші клітини організму. Тепер їм вдалося пристосувати для цього наші власні еритроцити: ті стануть кур'єрами, які доставлятимуть сильнодіючий антибіотик до мети.

Поліміксин B – один з небагатьох антибіотиків, до яких у бактерій все ще не виробилася стійкість. Однак лікарі призначають цей засіб лише як останній захід, тому що, знищуючи патогенні бактерії, антибіотик принагідно призводить до пошкоджень нервової системи та сильно шкодить ниркам. Але тепер, можливо, вченим із Макмайстерського університету (Канада) вдасться нівелювати шкідливі ефекти поліміксину B на організм завдяки його новій «упаковці». Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковане у журналі ACS Infectious Diseases, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Магнітні бактерії допоможуть боротися із пухлинами

Вчені використовували еритроцити – червоні клітини нашої крові, – щоб, видаливши з них весь вміст і залишивши лише зовнішню мембрану, заповнити їх ліками та ввести назад у кровотік.

Але як же «клітини з сюрпризом» знаходитимуть потрібні їм бактерії? Для цього дослідникам довелося додатково модифікувати мембрану еритроцитів, покривши їх специфічними антитілами, націленими на конкретний вид патогену. Досягши мети, такий еритроцит повинен буде прилипнути до поверхні бактерії та виділити антибіотик.

Читайте також: "Людство веде постійну війну з мікробами. Зараз перемагають вони", — інфекціоніст

Завдяки такій незвичайній «упаковці» шкідливий для організму антибіотик більше не зможе нашкодити нашим власним клітинам, а тривалий термін життя еритроцитів (близько 120 днів) дозволить «клітинам із сюрпризом» рано чи пізно дістатись мети та знищити її. До того ж, перебуваючи всередині еритроциту, антибіотик не взаємодіятиме з імунними клітинами, які зможуть вважати його небезпечним токсином і розкласти.

У майбутньому, запевняють вчені, таку ж систему можна буде використовувати для доставки сильнодіючих ліків у важкодоступні частини нашого організму, наприклад, головний мозок, захищений гематоенцефалічним бар'єром, що не пропускає небезпечні токсини. Це дозволить пацієнтам, які страждають, скажімо, від хвороби Альцгеймера, швидше отримати лікування.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини