MENU

Магнітні бактерії допоможуть боротися із пухлинами

466 0

Магнітні бактерії допоможуть боротися із пухлинами

Швейцарські вчені навчилися контролювати рухи бактерій, що містять залізо, проводячи їх крізь стінки кровоносних судин прямо до мети. У майбутньому такі мікроби допоможуть адресно доставляти ліки до пухлинної тканини.

Одним із перспективних знарядь для перемоги над раком вважаються засоби, що дозволяють адресно доставляти ліки до пухлини. Вчені пробують для цього різні способи – від мікроскопічних роботів до ультразвуку і рентгена. Нещодавно команда зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) показала, що це завдання можуть вирішувати й бактерії, які мають природний магнетизм. Статтю вчених опубліковано в журналі Science Robotics, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Вчені виявили незвичайний спосіб передбачити тривалість життя

Професор Симон Шурль та його колеги працювали з бактеріями з роду Magnetospirillum. Ці мікроби здатні активно пересуватися, використовуючи джгутики, і орієнтуються по магнітному полю Землі завдяки наявності магнетосом, заповнених залізом. Це наштовхнуло вчених на думку використати зовнішні магнітні поля для управління переміщеннями бактерій, щоб спрямовувати їх точно у потрібне місце організму хворого.

Автори проводили експерименти з живими мишами та культурами людських клітин «у пробірці», показавши, що метод справді дозволяє «командувати» бактеріями. Під впливом магнітного поля ті здатні проходити крізь стінки судин та заселяти пухлину.

Читайте також: Чутливість до болю змінюється протягом доби

Використання магнітного поля, що обертається, в рази підвищує ефективність цього процесу. Мікроби буквально вгвинчуються в судинні оболонки, протискаючись через найвужчі просвіти в них. Вже за годину поле можна відключати: на цей момент бактерії опиняються в пухлини й далі самостійно переміщаються в глибину.

У майбутньому клітини Magnetospirillum можна модифікувати для перенесення ліків. Вчені продемонстрували це, прикріпивши до клітин ліпосоми – сферичні структури, заповнені флуоресцентним матеріалом. Під час експерименту мікроби успішно доставили його до мети. У перспективі такі ліпосоми можна буде заповнювати й речовинами, що лікують.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини