На Континентальному кубку зі стрибків з трампліну вперше переміг український спортсмен

359 0

Український спортсмен Євген Марусяк переміг на етапі Континентального Кубка в Німеччині. Це перша в історії змагань перемога України.

Як повідомляє "Суспільне", змагання проходили у німецькому Клінгенталі 11 та 12 лютого, інформує UAINFO.org.

За словами експертів, 22-річний Марусяк там проводить найкращий сезон у своїй кар'єрі. Йому вдалось відібратися до фінального раунду та показати результат у топ-7.

Так, на першому етапі він посів сьоме місце, але вже на наступний день йому вдалось вирватись у лідери з першої спроби. Марусяк зміг полетіти на 138 метрів і отримав за стрибок 135.6 бала.

А ось у фіналі спортсмен виступав останнім, знаючи всі результати своїх суперників. При цьому жоден з них у другій спробі не вдалося навіть подолати позначку у 125 балів.

В результаті українець вдруге поспіль показав найкращий результат. Він виконав стрибок на 135.5 м, за який отримав 130.8 балів.

У підсумку українець із показником 266.4 бала у сумі впевнено завоював золоту медаль, випередивши найближчого переслідувача в особі швейцарця Ремо Імхофа на 17.2 бала.

Окрім цього у січні 2023 року він на етапі Кубка світу в австрійському Бад-Міттерндорфі оновив одразу кілька національних рекордів. Тоді Марусяк тричі стрибнув на 200+ метрів. Крім цього він показав найкращий результат за 13 років, потрапивши до топ-30.

Нагадаємо, що у 2022 році Марусяк вперше виступив на Олімпійських іграх, де його найкращим результатом було 47-е місце на нормальному трампліні.

Попередній найкращий результат Україна на Континентальному Кубку встановила у 1996 році. Тоді Володимир Глівко посів шосте місце.