MENU

Прийом алкоголю під час вагітності змінює обличчя народжених дітей, – дослідження

750 0

Прийом алкоголю під час вагітності змінює обличчя народжених дітей

Також лікарі діагностують у таких дітей когнітивні порушення, труднощі у навчанні, складності з пам'яттю, поведінкові відхилення, затримку мови.

Команда вчених із Медичного центру Еразмус у Роттердамі виявила наслідки впливу алкоголю, що вживається до та під час вагітності, на форму обличчя майбутніх дітей. Результати роботи опубліковані у журналі Human Reproduction, інформує UAINFO.org.

Для цього авторами був використаний алгоритм штучного інтелекту (ШІ) та технологія глибокого навчання, в які завантажили інформацію щодо кількості алкоголю, випитого жінками як за три місяці до вагітності (які, проте, припинили його вживання після запліднення), так і під час виношування дитини, а також зміни форми обличчя дітей у 3D зображеннях.

Читайте також: Вчені виявили гормон, який змушує думати про секс і покращує лібідо

Усього було використано дані 3149 дітей віком 9 років та 2477 дітей віком 13 років. Усі учасники були частиною дослідження Generation R у Нідерландах, яке вивчало зміни життя піддослідних, починаючи з внутрішньоутробного розвитку.

Комп'ютерне моделювання показало, що між спиртним та зміною форми обличчя дійсно є зв'язок, якщо майбутні матері випивали щонайменше 12 г етилового спирту на тиждень, що еквівалентно стопці міцного спиртного, келиху вина об'ємом 175 мл або 330 мл пива.

Читайте також: Ром, коньяк, джин: чим відрізняються алкогольні напої?

Дослідники зазначають, що їхнє відкриття може вказувати на певні порушення, оскільки обличчя є "дзеркалом здоров'я", тобто відбиває загальний стан організму.

Крім того, якщо майбутня матір регулярно приймала алкоголь, несприятлива дія приводила до фетального алкогольного синдрому (ФАС), що також і відбивається на обличчях дітей. У таких пацієнтів спостерігається затримка росту, неврологічні порушення та ненормальний розвиток особи. Також лікарі діагностують у них когнітивні порушення, синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), труднощі у навчанні, складності з пам'яттю, поведінкові відхилення, затримку мови.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини