Ром, коньяк, джин: чим відрізняються алкогольні напої?
Чоловікам властиво хвалитися одне одному, які саме дорогі та модні алкогольні напої вони вживали у своєму житті. В більшості випадків таке захоплення пов’язано з азартом колекціонера. Справді, можливість вживання дорогих алкогольних напоїв з нетривіальним смаком та певним ринковим статусом є не лише приємним зайняттям у колі близьких та друзів, але й цікавим досвідом. Серед різноманіття популярних алкогольних напоїв вирізняються 3 основні групи – ром, коньяк і джин.
Ром
Як найменування алкоголю, слово «ром» (англ. rum) виникло в англійських колоніях Карибського моря. Є припущення, що це скорочення латинського слова «saccharum» (цукрова тростина), від якої ром власне отримав свою назву.
Незважаючи на популярність та історію в декілька сторіч, основи виробництва рому не зазнали майже ніяких змін. Сучасний ром будь-якої марки – це дистильований алкогольний напій, що виготовляється з побічних продуктів цукрової тростини, а саме – з патоки та соку цієї культури.
Отже, сьогодні можна купити ром з характерним карамельним присмаком, незалежно від типу та бренду виготовлення. До речі, щодо смакових якостей це найгнучкіший з усіх відомих алкогольних напоїв. Напій не має жорстких методів виробництва, його смак може відрізнятися залежно від регіону дистилятора.
Коньяк
Коньяк є міцним алкогольним напоєм, що виготовляється з певних сортів винограду. Як і ром, він тривалий час витримується у дубових діжках (від 2-х років), що позитивно відбивається на його смакових якостях.
Свою назву цей алкогольний напій отримав від однойменного французького міста (фр. Cognac). Головними особливостями коньяку є:
-
маслянистість на смак та прозорість на вигляд;
-
наявність деревинних ноток та присмаку ванілі, кориці і особливо мускату.
Загалом коньяк має багатий смаковий букет, в якому поєднані різні складові, в том числі квіткові, фруктові та деревинні мотиви.
Джин
Джин належить до категорії алкогольних спрайтів. Це міцний напій (не менше 45%), що виготовляється шляхом перегонки зернового спирту з додаванням рослинних домішок (в більшості випадків – ягід ялівця) .
Зерновою основою найчастіше виступають ячмінь або жито. Окрім ялівця, напій може містити такі складові, як мигдаль, коріандр, фіалковий корінь і не тільки. Загалом на смак джин нагадує ароматизовану горілку з хвойним присмаком.
Це досить сухий та міцний алкогольний напій, який рідко вживають у нерозведеному вигляді. Початковим призначенням джину було медичне застосування, яке з часом було скоректоване в бік повсякденного вживання в невеликих кількостях.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки