MENU

Частина масла, яке купують українці в магазинах і на ринках, – фальсифікат: як перевірити

853 0

Частина масла, яке купують українці в магазинах і на ринках, – фальсифікат: як перевірити

В Україні в різних сегментах ринку кількість фальсифікованого масла становить від 20 до 80%. Така продукція продається не тільки на ринках, а й у магазинах і супермаркетах.

Про це свідчать результати перевірок Держпродспоживслужби. Багато такої продукції потрапляє на полиці через недостатній контроль відповідних органів, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Як перевірити масло?

Перевірити масло в домашніх умовах майже нереально. Для цього потрібно зробити лабораторний аналіз. При цьому експерти називають кілька порад, які можуть допомогти розрізнити неякісний товар.

По-перше, слід звертати увагу на вартість масла. Якщо ціна складає менше 50 грн за 200 грамів, то можна стверджувати, що це підробка.

По-друге, молочний жир швидко твердне. Якщо масло м'яке, його не виходить розрізати ножем, або продукт неправильної форми, то однозначно можна стверджувати – це або фальсифікат, або він неправильно зберігався. І в першому, і в другому випадках купувати такі товари не треба.

Також часто люди натрапляють на фальсифіковане масло на ринках або ж у інтернеті, оскільки там воно доволі часто продається під маловідомими торговими марками. Варто пам'ятати, що масло, як і інші молокопродукти, не можна надсилати поштою, оскільки воно може зіпсуватися.

Як розповів професор кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів НУБіП Олександр Савченко у коментарі OBOZREVATEL, головна та найчастіша фальсифікація масла – додавання рослинного жиру до продукту.

"Молочний жир корисний, у всіх аспектах він потрібен, але він дорогий, він дорожчий, ніж рослинний. А ось рослинний жир, зокрема найдешевший зараз – пальмовий, його зазвичай і додають у продукт. Тут є дві сторони. З одного – обман покупців, тому що продукт має коштувати дешевше, а з іншого – продукт стає неякісним", – зазначив Савченко.

Якщо викласти на тарілку неякісне масло (до якого додали пальмовий жир), то навіть за кімнатної температури воно почне розтікатися. І для того, щоб консистенцію зробити таку ж, як у вершковому маслі, застосовується спеціальна теплова обробка і зазвичай оброблюють цей жир за температури понад 220 °C. Через це утворюються речовини, які можуть завдати шкоди здоров'ю.

Слід зазначити, що особливо часто фальсифікати та неякісні продукти потрапляють на полиці магазинів та ринки напередодні свят. У такі періоди, як зараз, перед Великоднем, експерти радять бути вдвічі обачними та перевіряти обрану вами продукцію. Насамперед варто дивитися на маркування товару та його зовнішній вигляд.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини