MENU

Китай змінив дипломатичну стратегію щодо війни в Україні, – Reuters

6349 0

Китай змінив дипломатичну стратегію щодо війни в Україні, – Reuters

Раніше Пекін ігнорував мирні плани, що не передбачають задоволення кремлівських забаганок, але тепер готовий почути альтернативи.

Китай вирішив змінити свою дипломатичну стратегію щодо російського вторгнення в Україну, але про кардинальну зміну позиції поки що не йдеться. Про це в аналітичній статті пише видання Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

На думку аналітиків, рішення Китаю приєднатися до міжнародних переговорів у Саудівській Аравії, присвячених темі припинення війни в Україні, свідчить про можливі зміни в підході Пекіна, але не про відмову від підтримки Москви.

Видання нагадує, що Пекін відмовився засудити російське вторгнення в Україну і не приєднався до попереднього раунду мирних переговорів у Данії, що відбулися в червні. А ось тепер китайський представник взяв участь у саміті, організованому за участі Саудівської Аравії, де Україна просуває свій план за відсутності Росії.

Читайте також: Україна почала дипломатичний контрнаступ на Росію, – NYT

"Пекін більше налаштований на мирні зусилля, але він також знає, що мирна ініціатива, очолювана Пекіном, навряд чи буде сприйнята Заходом на цей момент. [Але також] Пекін не захоче бути відсутнім в інших надійних мирних ініціативах, які ведуть незахідні країни", — пояснив директор китайської програми аналітичного центру Stimson Center в США Юнь Сунь. 

Reuters відзначає, що на цю зміну у підходах Пекін зважився у той час, коли внутрішньополітична ситуація в Китаї є досить складною. Зокрема нещодавно за незрозумілих причин в Пекіні раптово звільнили з посади керівника МЗС Цинь Гана, що пропрацював на посаді лише пів року. Крім того, днями відбулася раптова заміна вищого керівництва ракетних сил Народно-визвольної армії.

Шанхайський експерт з міжнародних відносин Шен Дінлі зазначив, що Росія зрештою зазнає поразки у війні, тому Китай повинен прагнути до міжнародної співпраці, але не прискорюючи колапсу в Росії.

Читайте також: Україна почала перший раунд перемовин із США щодо гарантій безпеки

А ось сінгапурський експерт Лі Мінцзян вважає, що Пекін намагатиметься покращити свої позиції. Він хоче краще зрозуміти позиції інших країн, щоб визначити межі для власного маневру на світовій арені.

Reuters зазначає, що ця еволюція відбувалася після того, як владу в Пекіні усе більше почала дратувати затяжна природа війни в Україні, а віднедавна роздратування додали російські удари по українській зерновій інфраструктурі.

"Зараз ситуація для Пекіна стає дедалі складнішою для маневрування, оскільки ескалація війни безпосередньо впливає на економічні та політичні інтереси Китаю", — сказав науковець із Китайського центру Пола Цая Йельської школи права Моріц Рудольф.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини