MENU

Руйнуємо стереотипи: які факти про німців дратують жителів Німеччини

1357 0

Кожна країна збираєно навколо себе десятки стереотипів. І Німеччина точно не пасе задніх у цій справі. Про її жителів що тільки не говорять: називають їх грубіянами, звинувачують у надмірному вживанні алкоголю, насміхаються над пунктуальністю. Проте більшість німців такі ярлики дратують. OBOZREVATEL пропонує розібратися, чи насправді ці люди такі, як про них кажуть, інформує UAINFO.org.

Грубість та черствість

 

Не знаємо, хто придумав цю нісенітницю, але німці – дуже виховані та ввічливі. Вони доволі рідко підвищують голос або ж використовують нецензурну лексику. Річ у тім, що вони завжди з повагою ставляться до всіх оточуючих: і не важливо, перед ними 5-річна дівчинка чи сорокарічний власник багатомільйонного бізнесу.

Скоріш за все, цей стереотип пов’язаний з німецькою мовою. Деяким іноземцям вона здається грубою, адже звучить доволі грізно та серйозно. 

Окрім того, за черствість можна прийняти загальноприйняті у державі правила. Наприклад, тут рідко запрошують навіть самих близьких людей додому, можуть відмовити допомогти, якщо не вважають за потрібне це робити, а ще тут часто кажуть правду в обличчя, навіть якщо вона не дуже приємна. І якщо для представників інших національностей такі речі неприпустимі, то для німців це абсолютна норма.

100% німців обожнюють пиво. Ви тотчно про це чули і не один раз. А як інакше, якщо саме в цій країні проходить найбільший у світі фестиваль, присвячений хмільному напою. 

Проте все не так просто, як здається. Звичайно, багато німців, як і українців, естонців, поляків чи представників інших національностей, не проти випити ввечері кухоль смачного пива. Але це не будуть літри напою. Достатньо мало людей тут зловживають алкоголем.

Окрім того більшість стереотипів, що поширилися на всю країну, насправді описують лише один німецький регіон – Баварію, де варять справжнє пиво. Тут і справді можна побачити кремезних чоловіків, що тримають в руках літрові кухлі, паби з темними кімнатами та важкими дерев’яними столами і офіціантів, що несуть по 10 літрів пива в кожній руці.

Акуратність на дорозі

Доволі позитивний ярлик, від якого не відмовились би й інші країни. Насправді ж таку поведінку у водіїв виховала держава. У Німеччині дуже високі штрафи за порушення правил дорожнього руху. Вимкнені фари увечері або недотримання швидкісного режиму можуть призвести до дуже серйозних наслідків.

Та не забувайте, що до кожного правила є свій виняток. Хоч німці і намагаються все робити якомога краще, проте вони не ідеальні. Доволі часто тут можна зустріти таксистів, від яких пахне пивом. Адже випити келих хмільного перед тим, як сідати за руль, не вважається порушенням.

Традиційний одяг

Чоловіки в шкіряних штанах і жінки в сукнях з фартушками – так на думку іноземців мають виглядати німці. А ще кожна тамтешня дівчинка обов’язково має вранці заплітати у косички своє біляве волосся, а хлопчики не можуть виходити з дому без шортиків з підтяжками.

Та чому ж тоді так багато шаблонів з цього приводу? По-перше, тут справді дуже дорога сфера краси. Тому новий манікюр чи трендову зачіску дозволити собі можуть не всі. По-друге, мода в кожній країні своя, тож це дуже суб’єктивна думка. І найважливіше, більшість іноземців бувають у Німеччині під час свят, коли і справді прийнято діставати з полиць традиційний одяг. Як от у нас вдягають вишиванки.

Пунктуальність

Усе в Німеччині працює, як годинник. Назначили ви зустріч на восьму – значить вона почнеться о восьмій, має магазин відкриватися в 7:30, він відкриється хвилина в хвилину.

Все так, але не зовсім. Як і в будь-якому іншому куточку світу тут живуть різні люди. Одні і справді пунктуальні, інші – не дуже, а треті взагалі завжди запізнюються.

А ще тут не можна вірити розкладу руху потягів, адже більшість з них прибувають та відходять з затримкою мінімум на півгодини.

Відсутність почуття гумору

Цей ярлик німці ділять з естонцями та британцями. Вважається, що такий стереотип сягає коріннями ще 20-х років минулого століття. Тоді індустрія розваг в країні була на верхівці розквіту. Проте більшість гумористів були євреями. За період другої світової багато з них або виїхали з країни, або були знищені нацистською системою. А після завершення бойових дій було зовсім не до сміху.

Проте зараз в Німеччині процвітає стендап-індустрія, є багато розважальних шоу та дійсно успішних коміків та комікес.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZREVATEL


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини