MENU

Ворог хоче переломити хід бойових дій: як битва за Авдіївку вплине на наступ України, – The Economist

773 0

Ворог хоче переломити хід бойових дій: як битва за Авдіївку вплине на наступ України, – The Economist

Битва за Авдіївку матиме вплив на наступ України, незалежно від результатів, яких досягнуть окупаційні війська. Російський штурм Авдіївки надалі обмежить можливості українських Сил оборони здійснити прорив на півдні до настання зими.

Як пише видання The Economist, в результаті наступу окупанти мають на меті переломити хід бойових дій та перейняли ініціативу на фронті, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Після місяців українського контрнаступу, під час якого захисники стримували російські війська та просувалися на деяких ділянках фронту, 9 жовтня Росія почала власну наступальну операцію. Метою цієї операції стало стратегічно важливе прифронтове місто Авдіївка, яке було міцно укріплено українськими військами та знаходиться в непростій ситуації, оточене ворожими силами з трьох сторін.

Цей крок Росії є одним із найбільш значущих, які вона здійснила з весни минулого року. Ворог має на меті створити" котел" навколо українських військ, та повернути ініціативу до армії РФ.

Олександр Штупун, представник українських військових на півдні, зауважив, що противник розглядає Авдіївку як можливість досягти значної перемоги та змінити хід бойових дій. Однак, чи стане це ключовим напрямком нового російського наступу, поки рано говорити.

Читайте також: РФ влаштувала "м'ясні штурми": намагається порватися до Куп’янська через "Сталевий кордон"

Водночас окупанти мобілізували значні ресурси для цієї операції. Заяви українських чиновників свідчать про те, що до Авдіївки було направлено до трьох батальйонів російських солдатів, а також танки, бойові машини піхоти та літаки, які завдають удари високоточними керованими "планерними бомбами".

Водночас як повідомляє видання, у перші дні штурму Авдіївки окупанти зазнали значних втрат. Зокрема, у перші 48 годин наступу Росії було втрачено 15 танків, 33 бойових броньованих машини (БМП) і кілька артилерійських систем, що практично еквівалентно об’єму боєприпасів цілого батальйону. Джерело вважає, що після цього Україна продовжила завдавати значних втрат ворогу: загалом, ймовірно, було знищено 50 танків і понад 100 броньованих машин.

Бронетанкові колони противника уповільнюють мінні поля та артилерійський вогонь, керований безпілотниками. Земельні здобутки Росії поки що оцінили в менше ніж 5 квадратних кілометрів. 

Як пише The Economist, можлива втрата Авдіївки може вдарити по  українському бойовому духу. Так само як і Бахмут раніше, це місто стало символом українського опору, що протягом 8 років вистояло перед періодичними нападами російських сил. За останні 18 місяців Авдіївка витримала серію штурмів та масованих артилерійських обстрілів. У квітні російські спроби оточити місто були лише частково успішними. У відповідь на це Україна створила резерви в цьому районі та нові добре укріплені оборонні позиції.  Вони розташовані поруч з 200-метровим териконом, що був створений Авдіївським коксохімічним заводом.

Читайте також: "Перемелюємо російську армію": Жданов розповів про успіхи контрнаступу ЗСУ

Останні кілька днів деякі російські джерела заявляли, що їх сили взяли під контроль цей завод. Проте аналітичний центр "Інститут дослідження війни" (ISW) повідомив, що він не бачить жодних підтверджень цього.

Згідно з даними американського уряду, амбіції Росії щодо наступу можуть зміцнитися в наступні тижні після отримання 300 морських контейнерів з боєприпасами, які були доставлені 1 жовтня. Ці постачання зброї включали велику кількість артилерійських снарядів, які можуть суттєво вплинути на розвиток подій на полі бою. 

Боротьба за коксохімічний завод і золовідвал, ймовірно, буде складною і жорстокою найближчими днями. Незалежно від того, чи потрапить Авдіївка в руки російських сил чи ні, це все ж матиме негативний вплив на продовження українського контрнаступу на півдні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини