MENU

Вчені виявили негативний вплив кофеїну на роботу мозку

1185 0

Вчені перерахували негативні ефекти кофеїну для роботи мозку

Як показало дослідження, регулярні дози кофеїну пригнічують функцію робочої пам'яті.

Група швейцарських учених з Університетської психіатричної клініки Базеля та Цюрихського університету вивчила наслідки впливу регулярного вживання кофеїну на когнітивні здібності. Дослідження опубліковано у науковому журналі Scientific Reports, інформує UAINFO.org.

Хоча люди зазвичай п'ють каву, щоб підбадьоритися або сконцентруватися, спостереження показали, що в довгостроковій перспективі цей популярний напій може мати зворотний ефект.

Читайте також: Вегетаріанство може бути закладено у ДНК людини – дослідження

Дослідники провели експеримент, у якому взяли участь двадцять здорових чоловіків. Вчені відібрали добровольців лише чоловічої статі, щоб мінімізувати мінливість метаболізму кофеїну через гормональні коливання у жінок.

У ході тесту всі учасники виконали три завдання: вживання середньої дози кофеїну протягом 10 днів, приймання плацебо замість кофеїну на той самий термін та відмова від кофеїну на 36 годин після дев'яти днів його вживання. Порядок дій був випадковим для кожного учасника дослідження. Людям давали кофеїн у чистому вигляді, а не розчинений у напоях.

Читайте також: Вчені з Китаю довели, що краще не кип'ятити воду двічі

Вчені оцінювали когнітивні здібності добровольців за допомогою перевірок концентрації уваги, психомоторики та функції робочої пам'яті, яку ми використовуємо для тимчасового зберігання та швидкої обробки інформації. Для оцінки ефективності вимірювалися як частота помилок, так і час реакції під час завдань. Також фахівці аналізували мозкову активність учасників експерименту за допомогою МРТ.

Згідно з отриманими результатами, щоденне вживання кофеїну в помірних дозах може фактично поставити під загрозу робочу пам'ять, змушуючи людей частіше помилятися та збільшуючи час реакції. Функціональний МРТ-аналіз також показав, що під дією кофеїну нейронна активність у мозку не відповідала залученим когнітивним функціям.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини