MENU

Лікарі назвали оптимальний час для вечері

2024 0

Лікарі назвали оптимальний час для вечері

О котрій годині ви сідаєте вечеряти? Існує загальновідома думка, що вечеряти треба до 19-ї години, аби це не заважало нормальному сну та не призводило до набору зайвої ваги. Але чи це слушна думка?

Індійське видання South First опитало низку лікарів, які підтвердили, що це справді не міф, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"За старих часів у нас була традиція вечеряти до 19:30. Зараз, у зв’язку зі швидким способом життя та відкриттям численних ресторанів, пабів, кінотеатрів тощо, харчові звички змінилися. Пізні вечері призводять до збільшення ризику діабету, серцевих захворювань та інших метаболічних розладів", – розповів лікар-ендокринолог Абхай Ґундгурті.

Наукові дослідження знайшли прямі зв’язки між ранньою вечерею та кращим травленням, поліпшенням сну і зниженням ризику хронічних захворювань, не кажучи вже про менші ризики ожиріння. 

Тож, на думку низки дослідників і лікарів, ідеальний час для вечері – між 7 і 8 годинами вечора. Вечеря приблизно в цей час узгоджується з природним циркадним ритмом організму, що сприяє оптимальному травленню та обміну речовин, запевняє доктор Сатьянараяна Майсур, керівник відділення медицини сну та пульмонології лікарні Маніпал у Бенгалурі.

Читайте також: "Ефект йо-йо". Тренерка "Зважених та щасливих" Аніта Луценко розповіла, як не набирати зайву вагу після схуднення

"Закінчення вечері до 19:00 дає організму достатньо часу, щоб перетравити їжу перед сном, покращуючи якість сну та загальний стан здоров’я. Це також узгоджується з природним зниженням метаболізму, яке відбувається ввечері", – пояснює він.

Однак сучасний спосіб життя не завжди дає змогу вечеряти близько 19-ї години. Тим паче це буде незручно тим, хто працює до пізньої ночі й лягає спати ближче до ранку.

За словами фахівців, у таких випадках доцільно залишати принаймні пару годин між вечерею та сном, щоб покращити травлення та якість сну. Для таких людей, які лягають спати дуже пізно, принциповою стає звичка вечеряти в один і той самий час щодня, навіть якщо це дуже пізня година. Це допоможе організму встановити власний внутрішній годинник, який буде стабільним і менш залежним від природнього.

Читайте також: Зима, метаболізм і ризики: дієтолог розказала, як харчуватися взимку, щоб зберегти здоров'я

Втім є й альтернативні думки. Наприклад, доктор Прамод В. Сатья, консультант із внутрішньої медицини в лікарні Маніпал, переконаний, що варто закінчити вечерю до заходу сонця у будь-якому випадку та не їсти до наступного ранку. На його думку, це не лише корисно для здоров’я, але й сприяє схудненню. Фактично йдеться про короткотривале голодування, яке може становити 14 годин.

"Причина, чому це призводить до втрати ваги, полягає в тому, що ближче до вечора організм починає виробляти більше стероїдних гормонів, гормонів росту та інсуліну. Усі вони ліпогенні, вони знижують рівень цукру та зберігають його у вигляді жиру. Таким чином, ви завжди схильні виробляти більше жиру з будь-якої їжі, яку ви їсте ввечері", – пояснює доктор Сатья.

Він наголошує, що нічне голодування не просто позбавляє організм зайвих калорій, але й робить це саме в той час, коли організм схильний виробляти з них більшу кількість жиру. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини