MENU

Вчені запропонували перейти на м'ясо пітонів

975 0

Людям запропонували перейти на м'ясо пітонів

Розглянувши досвід ферм з вирощування великих пітонів в Азії, вчені дійшли висновку, що це один з ефективних, але водночас найменш шкідливих для екології видів тваринництва. На думку дослідників, людям варто серйозно задуматися про його впровадження у масових масштабах.

В основу роботи, яку опублікував журнал Scientific Reports, лягли дані з двох ферм - у Таїланді та Південному В'єтнамі, де розводять сітчастих (Malayopython reticulatus) та темних тигрових (Python bivittatus) пітонів. Обидва види можуть досягати ваги більш ніж у 100 кілограмів, швидко ростуть і дуже плідні. Самки здатні виробляти до 100 яєць на рік протягом 20 років і більше після зрілості у віці близько трьох років, інформує UAINFO.org.

Хоча більшу частину раціону рептилій на фермах становили гризуни та перероблені білкові відходи іншої тваринницької продукції (свинини, курятини, риби), добова прибавка в масі у сітчастих пітонів доходила до 19,7 грама, а у темних тигрових - до 42,6. В обох видів самки росли швидше за самців. У період голодування, тривалість якого могла перевищувати чотири місяці, пітони в середньому втрачали 0,004% маси тіла на день і швидко починали знову зростати при відновленні годівлі.

Читайте також: Тваринний білок проти рослинного: чим вони відрізняються і який корисніший

Виявилося, що пітони — надзвичайно ефективні сільгосптварини завдяки холоднокровності, що веде до мінімальної витрати енергії у спокої. Дослідники підрахували, що на кожні чотири грами корму, витрачені під час вирощування рептилій, ферми отримували по одному граму обробленої туші пітонів. Для порівняння, в інших видів сільгосптварин, таких як корови, свині та птиці, ефективність відгодівлі зазвичай виражається співвідношенням десять до одного.

Серед інших переваг пітонів з погляду розведення на м'ясо дослідники згадали гнучкість у режимах годування, здатність довго обходитися без питної води, низький рівень викидів парникових газів та невибагливість у плані простору. Крім того, рептилії не переносять характерні для теплокровних віруси, такі як пташиний та свинячий грип або Covid-19.

Читайте також: Чи може людина жити без м'яса та бути здоровою: відповідь професора з Гарварду

З урахуванням перерахованого автори вважають, що розведення пітонів може стати раціональною альтернативою традиційному тваринництву, особливо в країнах, які стикаються з наслідками змін клімату та мають проблеми в плані продовольчої безпеки.

Втім, Лін Шварцкопф, завідувачка кафедри зоології та екології в Університеті Джеймса Кука (Австралія), вказала, що це питання потребує додаткових досліджень і глибшого вивчення всіх аспектів. Наприклад, температура тіла у рептилій підтримується переважно з допомогою чинників довкілля. Значить, у місцях для розведення пітонів доведеться створювати тепліші та прохолодніші зони, що у промислових масштабах може бути дуже дорого.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини