MENU

До роковин зникнення Гонгадзе: заходи в Києві, ІНФОРГАФІКА порушень прав журналістів в Україні й звернення українських медійників

1616 0

Сьогодні, 16 вересня, – 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе. Як і в минулі роки, цього дня громадяни вшанують пам'ять усіх загиблих за часи Незалежності журналістів. На жаль, досі крапку у справі Гонгадзе не поставлено, хоча кожного року лунають обіцянки. Злочини проти журналістів також лишаються безкарними.

Журналісти та медіаорганізації закликають громадян країни провести акції солідарності та вшанувати пам'ять усіх загиблих журналістів за часи Незалежності.

11:00–20:00 (за київським часом) – відбудеться твітер-шторм на підтримку акції пам'яті.

Гештеґи: #Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrime. Приклади готових повідомлень: «Георгію, ми не забули. ‪#‎Gongadze‬ ‪#‎Гонгадзе‬ ‪#‎Ukraine‬ ‪#‎truthisnotacrime‬»; «Озбройтеся правдою! #Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrime‬»; «Arm with the truth #Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrime‬».

У Києві

О 18:00–18:30 – відбудеться мітінг біля Національної спілки журналістів (Хрещатик, 27А), короткий брифінг спілки.

18:30–19:00 – хода до Майдану Незалежності.

19:30–20:00 – промова та зачитування списку загиблих журналістів.

20:00 – хвилина мовчання.

Гасло цьогорічної акції – «Озбройтеся правдою!».

За традицією під час заходів використання будь-якої символікі, політичної або комерційної, суворо заборонено!

До уваги

У 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі – 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му – 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року в полоні побували 79 журналістів, загинуло – сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).

Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (вісім випадків).

За сім місяців 2015 року «Інститут масової інформації» зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та дев'ять випадків цензури.

Звернення

Ми, українські журналісти та представники медіаорганізацій, у день 15-ї річниці зникнення Георгія Гонгадзе, звертаємся до Президента України, Прем'єр-міністра, Міністра МВС, Генпрокурора з вимогою розслідувати напади та зупинити агресію щодо журналістів.

Ми також закликаємо зробити все необхідне, щоби встановити замовників убивства Гонгадзе, щоб усіх винних, причетних до цього злочину, було нарешті покарано – в тому числі правоохоронців, які всіляко заважали проведенню розслідування. Жодні ритуали з покладенням квітів не замінять ефективних і ретельних розслідувань.

2014 рік став найтрагічнішим для журналістики за всі роки української незалежності. Під час протистояння злочинної влади Януковича Майдану, а потім – і російської агресії та дій російських окупантів і колаборантів у Криму та на сході України журналісти постійно ставали жертвами агресії та насилля, аж до вбивств. Однак жодного агресора, що нападав та стріляв у журналістів на Майдані, досі не було покарано.

У 2015 році ситуація із розслідуваннями не покращилася – за даними ГПУ, за перше півріччя 2015 року тільки три справи, пов'язані з перешкоджанням журналістської діяльності дійшли до суду – хоча самих випадків нападів було в десятки разів більше (36 побиттів за вісім місяців).

Ми публічно звертаємося до влади із закликом вжити рішучих заходів для подолання безкарності й надаємо перелік випадків, які потребують негайного розслідування. Ми також вимагаємо створити окрему робочу групу за участі вищого керівництва силових структур, яка буде працювати над розслідуваннями нападів на журналістів та ЗМІ.

І, нарешті, нагадуємо владі про кроки, необхідні для повноцінного захисту права громадян на інформацію та гарантування безперешкодної діяльності журналістів:

1. Підзвітність та прозорість владних інституцій та чиновників. Регулярне звітування перед суспільством за свої дії та відповіді на запитання журналістів.

2. Сприяння створенню суспільного мовлення та роздержавленню друкованих ЗМІ.

3. Започаткування в Україні культури прозорості медіавласності, у відповідності до європейських стандартів.

Захист свободи слова неможливий без системних дій влади та відповідної політичної волі.

Традиційно, 16 вересня в Києві та інших містах відбуваються мітинги пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів. Ми запрошуємо приєднатися до мітингів усіх, хто підтримує ідеї свободи слова та демократії. Акції відбуваються без жодної партійної чи організаційної символіки.

Аксинья КУРІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини