MENU

Янукович підтримував страусів і жив на території чужого приватного зоопарку – нові одкровення втікача. ВІДЕО

7442 4

Янукович розповідає про підтримку страусів

Віктор Янукович дав інтерв'ю кореспондентові ВВС Ґебріелю Ґейтгаусові. Повалений Революцією гідності колишній президент України вперше від початку російсько-української війни на рідному для нього Донбасі, що довгий час був його вотчиною, мав розмову із поважним західним медіа.

Янукович уже традиційно заперечив свою безпосередню причетність до масових убивств і кровопролиття під час Євромайдану, винним в яких вважають саме його, одначе спромігся визнати, що має нести за це «частку відповідальності». «Звичайно, звичайно, я не позбавляю себе відповідальності», – зазначив Янукович.

Війну, яку проти України веде Росія, де Янукович знайшов притулок, вигнанець вважає кошмаром і трагедією. «Зокрема, звісно, і я винен, зокрема. Напевно, я теж щось недопрацював», – м'яко визнав Янукович, проте при цьому звично чи не в усіх бідах України звинуватив аж ніяк не себе і власні злочини проти держави та її громадян, а «радикалів» і «націоналістів», уособлюваних таким страшним Януковичеві словом «Майдан». Так, за його реплікою, анексія Криму стала «наслідком того, що зробив Майдан», «того радикального націоналістичного руху, який налякав населення Криму, яке традиційно було проросійським». Про вигнання російських окупантів із українського півострова на втікачеву думку вести мову не варто.

Загалом же Янукович вкотре озвучив заяложені ідеологічні штампи російської пропаганди. Окрім уже згаданих, серед них: відсутність підтверджень щодо безпосередньої участі військовослужбовців ЗС РФ у війні, правомочність «референдуму» в Криму та його «результатів», керованість України зі Сполучених Штатів і Європи, необхідність повернення тимчасово окупованих територій під український контроль через перемовини із підтримуваними й керованими Росією колаборантами тощо. До того ж, Януковичеві, який свого часу продемонстрував свою глибоку обізнаність у відповідному понятті, йдеться про «геноцид населення Донбасу».

Попри все це інтерв'ю не позбавлене досить прикметних одкровень Януковича. Так, він зізнався, що до організації його втечі з України безпосереднім чином причетний президент РФ Путін і російські спецслужби. «Він зі мною не радився. Я йому, звичайно, вдячний за те, що він дав таку команду, і нам, моїй охороні сприяли виконати це завдання вивезти мене. І врятувати мені життя.» Одначе цей порятунок не вберіг Януковича від неприємностей. Він бідкається, що задля власної безпеки змушений вдаватися до «всіляких заходів», зокрема – часом покидати Ростов, де переховується, й пересуватися Росією. Загроза його життю й досі «лишається актуальною. Принаймні, впевненість у цьому висловлює сам утікач.

Вишенькою ж на торті інтерв'ю стало те, як Янукович осоромився на зрадливому ґрунті особливо болючої для нього теми – Межигір'я. Він був узявся за класичну мантру «я не я, і хата не моя», а точніше – таки його, але лишень один будинок і «630 квадратних метрів» території, на якій він стоїть. Усе ж інше Януковичеві буцім не належало, а серед цього «іншого» й зоопарк, а ще – страуси. Виявляється, вони «просто жили там», а поціновувач тварин не міг на те «заплющити очі» й «ходить – нічого не бачити».

«Я підтримував оцих страусів», – спробував Янукович удатися до нестандартного, але спритного виходу із незручної ситуації й навіть власноруч себе ушляхетнити. Проте – не вдалося. Журналіст виявився далебі спритнішим і завдав «хитрунові» нищівної асиметричної відповіді. Точніше – поставив запитання, в якому із точки А брехні Януковича дійшов до точки Б принизливого для нього, але цілком логічного висновку: «Ви хочете сказати, що президент країни жив на території чужого приватного зоопарку?» Заскочений зненацька таким підступом Янукович не спромігся ні на що ліпше, як убачити приниження «некоректним».

Гліб СЕМЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини