MENU

Як Африка стала місцем порятунку для європейських мігрантів

1526 0

Вже кілька років тема міграційної кризи не полишає перші шпальти європейських ЗМІ. В країнах ЄС з острахом сприймають наплив мігрантів з країн Африки.

Втім, відносно недавня історія наводить нам зворотній приклад: в роки Другої світової війни країни Африки були притулком для європейських біженців.

Ця тема чомусь не є зручною для європейців, і про неї зараз не часто згадують. На приклад, щонайменше 19000 поляків, переважно жінки та діти, знайшли собі прихисток в Британській Східній Африці.

Польська міграція до Африки розпочалася після того, як восени 1939 року вермахт та збройні сили СРСР напали на Польщу та зліквідували державність цієї країни, здійснивши де-факто її четвертий поділ. Як нацисти, так і НКВС здійснювали етнічні чистки поляків через це 116000 поляків втекли до Ірану. Щоправда ця країна також була пізніше поділена на сфери впливу між СРСР та Великобританією. Оскільки іранський уряд не міг прийняти таку велику кількість європейських біженців на своїй території британський уряд вирішив евакуювати поляків до Танзанії, Південної Африки, Кенії, Уганди, Замбії та Зімбабве.

Читайте також: Трудовые потери: как страны-соседи привлекают украинские руки и головы

На території цих тодішніх колоній поляки мешкали в таборах для біженців. По суті вони жили в звичайних солом’яних хижах, займалися обробкою землі та створили школи для навчання своїх дітей. Польські біженці дуже мирно співіснували з місцевими мешканцями та в них лишилися позитивні згадки від пожиття з поляками.

У спогадах польок зазначається, що міжкультурний діалог відбувався без особливих ускладнень, африканці виявилися дуже людяними та через деякий час разом з африканцями відзначали місцеві та європейські свята.

Проте після завершення Другої світової війни в ході антиколоніальної боротьби в африканських країнах постали націоналістичні рухи, що прагнули радикально покінчити з усіма залишками колоніального минулого. Зокрема не пощастило й полякам, яких змусили залишити Африку. Проте дуже не значна кількість польських біженців захотіла повернутися до соціалістичної Польської народної республіки.

З 1949 року польські біженці починають залишати Африку та переселяються до "білих колоній" Великобританії, таких як Канада та Австралія. В наші дні у Канаді мешкають понад 1 млн. поляків (3% населення), а в Австралії 170000 осіб (менше 1% населення).

Читайте також: Каждый четвертый работоспособный украинец не может реализовать себя в нашей стране

Щодо Африки, то зараз найбільша польська громада наявна у ПАР. Тут мешкають від 25000 до 30000 поляків. Це – нащадки 12000 польських солдат, яких уряд тодішнього Південно-Африканського Союзу зголосився прийняти та розселити на свої території після катастрофічної поразки Польщі у війні.

Також до ПАР прибули 500 польських сиріт, які переселилися з Радянської Росії. В 1970-1980-х рр. кілька тисяч поляків переселилася до ПАР з ПНР – це були кваліфіковані робітники, які шукали в Африці кращої долі та більш високої платні.

Історія людства таки ходить по колу. І не можна виключати, що Африка колись знову може стати притулком для європейців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр МІШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини