MENU

Клиха етапували з тюремної лікарні, але його місцезнаходження досі невідоме – правозахисниця

284 0

Станіслав Клих

Українського політв'язня у Росії Станіслава Клиха відправили із тюремної лікарні у Челябінську назад до в'язниці у Верхньоуральську, але там його прибуття поки не підтвердили.

Про це у понеділок, 5 серпня, написала  російська правозахисниця Тетяна Щур у Facebook.

"Ми дізнаємося, що "засуджений Клих етапований із ЛВЗ-3 м.Челябінська до Т-1 м.Верхньоуральська ще 30 липня"! Тобто назад – до тюрми! А мамі кажуть, що його там сьогодні ще немає. А де він? Ніхто не намагається навіть пояснювати: у в'язниці знову змінився начальник. Уже третій за час перебування там Стаса", – пише Щур.

Вона уточнює, що матері Клиха останній раз вдалося поговорити з сином 20 липня. Під час наступного дзвінка їй відповіли, що він вибув із в'язниці до Челябінської тюремної лікарні – чи то з гіпертонічним кризом, чи то з обструктивним бронхітом.

Читайте також: Мистецьке хуліганство на підтримку Сенцова і Кольченка. ВІДЕО

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що український політичний в'язень Станіслав Клих, незаконно засуджений у Російській Федерації, три тижні лежав у лікарні через загострення бронхіту. 

Український омбудсмен зазначила, інформація, що з’явилася у ЗМІ напередодні пізно ввечері про зникнення Клиха, не підтвердилася.

"Як повідомили українському консулу у Федеральній службі виконання покарань РФ, Станіслав три тижні перебував у лікарні через загострення бронхіту. Зараз його повернуто до пенітенціарної установи Челябінської області", – зазначила Денісова.

Також вона повідомила, що 9 серпня Клиха планує відвідати український консул. Омбудсмен зауважила, що тримає ситуацію на контролі.

Читайте також: Милосердя невідоме агресору: Клімкін просить світ боротися за Гриба

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху.

Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини