MENU

Милосердя невідоме агресору: Клімкін просить світ боротися за Гриба

2807 0

Міністерство закордонних справ України вимагає скасувати неправомірне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації про засудження українця Павла Гриба до 6 років неволі.

Звинувачення у схилянні до терористичних дій МЗС називає сфабрикованим.

"Російська сторона грубо порушила норми та принципи міжнародного права – від брутального викрадення 24 серпня 2017 року Гриба у Гомелі (Білорусь), ненадання тривалий час інформації про місце його перебування, незаконного тримання під вартою у Краснодара та Ростові-на-Дону, обмежень у наданні невідкладної медичної допомоги – і до неправомірного вироку", – заявляє МЗС.

Відомство наголошує, що свідчення Гриба щодо сфальсифікованих обвинувачень, погроз, фізичного впливу та психологічного насильства з боку російських силовиків суд відхилив.

"Цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини – зокрема право на справедливий суд та право на життя, – заявляє МЗС України. Внаслідок набутих важких захворювань та важкого стану Павло Гриб може не витримати етапування та перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи. Павло Гриб потребує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження та перебування в спеціалізованому медичному закладі".

Читайте також: Тымчук: Все формы давления на РФ для освобождения украинских политзаключенных – это уже никак не сугубо внутренняя проблема Киева

Зовнішньополітичне відомство вимагає від Росії негайно скасувати незаконний вирок, надати Павлу Грибу постійний медичний супровід і забезпечити його звільнення й повернення в Україну. Від світу МЗС вимагає посилити тиск на РФ.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін написав у Twitter: "Милосердя, людяність, гідність – ці поняття не відомі країні-окупанту, країні-агресору. Російське псевдосудочинство засудило важкохворого Павла Гриба до 6 років колонії. Закликаю цивілізований світ тиснути на РФ для його якнайшвидшого звільнення", – заявив Клімкін.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини