MENU

Як зробити каші кориснішими – радить дієтологиня

2612 0

Як зробити каші кориснішими

Сьогодні я розповім вам про таку досить популярну групу продуктів, без яких, впевнена, багато хто не обходиться в будь-яку пору року – про каші і про те, як зробити їх кориснішими.

Надавайте перевагу кашам з цільної крупи, а не подрібненим або обробленим до вигляду пластівців. У цільній крупі зберігається зернова оболонка, де багато корисного. В зернах без оболонки кількість харчових волокон нижча і вищий глікемічний індекс. Такі перетворені на пластівці або подрібнені крупи дають слизову структуру каш. Та й насичують вони на коротший час.

Цільні ж крупи, завдяки харчовим волокнам ефективніше діють на шлунково-кишковий тракт, запобігають закрепам. Це потрібно пам'ятати під час вибору крупи. Багато круп перед варінням краще замочити, це зробить кашу ще кориснішою. Як наслідок, крупи швидше варяться, в них зберігається більше корисних речовин, а деякі можна не варити після замочування – вони достатньо розм'якшуються, після цього їх можна їсти.

Читайте також: Можуть призвести до зниження імунітету та надмірної ваги: чи варто дарувати дітям солодощі

Під час замочування крупи:

• видаляються сторонні домішки і лушпиння,

• розм'якшується клітковина, зерна вбирають вологу,

• швидше звариться каша (це не тільки заощадить ваш час, але і допоможе зберегти більше корисних речовин).

Є ще дві важливі причини не ігнорувати замочування круп:

1. Замочування знижує вміст фітинової кислоти. Цей небезпечний антинутрієнт є у всіх крупах і найбільше в цільнозернових. Фітинова кислота блокує всмоктування вітамінів групи В, фосфору, цинку, кальцію, магнію і заліза. Наприклад, залізо погано засвоюється з рослинної їжі, якщо крупа не пройшла стадію замочування і термічного приготування. Також фітинова кислота не дозволяє ферментам в шлунку повноцінно виконувати свою роботу, через що і білки гірше засвоюються.

Читайте також: Чим корисні коренеплоди та чому їх варто включити до зимового раціону – пояснює дієтологиня

Для самих рослин фітинова кислота корисна – це додаткове джерело енергії, форма зберігання мінеральних речовин і вітамінів, які важливі для майбутнього проростання. Але для нас фітинова кислота користь від каші зменшує. Тому гречку, рис, пшоно, та й інші популярні цільні крупи треба попередньо замочити у воді. Краще це робити у воді, підкисленій лимонним соком або натуральним оцтом. Кисле середовище утворює корисні ферменти, що містяться в крупі – фітази, які здатні руйнувати фітинову кислоту.

2. Замочування вимиває зайвий крохмаль. Як відомо, саме він основний постачальник вуглеводів до каш. Попереднє замочування частково вимиває «легші» форми крохмалю, робить крупу кориснішою. Буде більш тривале відчуття ситості і нижче глікемічний індекс приготовленої каші.

І пам'ятайте: щоб каша не пригорала і зберігала користь – замочуйте і варіть її в якісному і безпечному посуді. Чи дотримуєтеся ви цих правил? 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Світлана ФУС, дієтологиня


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини