MENU

Бентежить відверта маніпуляція навколо мовного питання – Волошина

616 1

У всієї цієї історії із Конституційним судом є ще один вимір – мовний. Суд має ухвалити рішення щодо конституційності закону про мову. У принципі це має поставити крапку в інсинуаціях п'ятої колони щодо "порушення прав російськомовних щелеп". Нас намагаються переконати, що КС збирався скасувати мовний закон. Про це говорив і президент. Мовляв, це є причиною, щоб розігнати суд негайно

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Лариса Волошина, повідомляє UAINFO.org.

За словами голови КСУ Тупицького, ніяких проблем із конституційністю закону про мову нема. Рішення має бути на користь українців. Є питання щодо мов меншин. І вони дійсно є, адже в законі чітко сказано, що протягом пів року із дати його ухвалення Верховна Рада має розробити й ухвалити закон щодо мов нацменшин і корінних народів.

"Слуги" цього кроку всіляко уникають.Тож, за словами Тупицького, рішення мало би бути на користь важливого для нас закону із зобов'язанням до "слуг" ухвалити такий закон про мови нацменшин, який би не суперечив мовному законові.

Читайте також: Жодних підстав визнавати мовний закон неконституційним немає – омбудсман

Я не знаю, чи можна вірити на слово судді Тупицькому. Але припустімо, що це так. Своїми витівками, вимогами до тотального самозвільнення "слуги" блокують зокрема й ухвалення остаточного рішення щодо українсьої мови та мови меншин, яке, якщо вірити судді, може бути на користь українців.

І тут постає питання: а навіщо? Якщо уважно вчитатися в перелік вимог російських окупантів до України, там є пункт про скасування закону про мову. Вони наполягають, що цей закон суперечить Мінську та пунктові про регіональну мову. Про це колись говорив і президент Зеленський.

І він має рацію. Закон про функціонування української мови дійсно множить на нуль пункт Мінських домовленостей про те, що "представники ОРДЛО" зможуть обирати для себе регіональну мову. Але ж нам на це нецікаво, правда ж? Закон України і якість незрозумілі, прийняті під тиском домовленості – це неспівставні речі.

Тому формально Росія вимагає скасування закону, щоби розблокувати виконання Мінську. Але для команди примирителів зробити це з формальних причин неможливо. Адже процедурм парламентарі минулого скликання дотрималися бездоганно. Ухвалити новий закон, який був би до вподоби Москві, "слуги" теж не ризикнуть.

Читайте також: Рішення Верховного суду має стати уроком для Зеленського – Портников

Єдина можливість виконати забаганки Кремля – це або визнати закон неконституційним, що й намагається зробити Медведчук, або заблокувати визнання закону про мову таким, який повністю відповідає Конституції України. Що, схоже, і роблять всі ці діячі, які під благими намірами намагаються заблокувати роботу КС.

Я не стверджую, що це так. Але я наполягаю, що нас змушують думати, буцімто КС збирався скасувати мовний закон. Причому цей посил надходить від тих "зелених" кіл, які поваги до української мови ніколи не виявляли. Мене бентежить відверта маніпуляція навколо мовного питання. Особливо коли вона розгортається на тлі обіцянок Кравчука й росіян розглянути обопільні пропозиції сторін щодо реінтеграції Донбасу "посередині".

Хочемо захистити мову від зазіхань, а країну від капітуляції – потрібно замість блокування роботи КС вимагати від суддів визнання конституційності закону про українську мову. Це поставить крапку й у спробах посунути мову, й у планах покарати Україну "миром" на російських умовах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Лариса ВОЛОШИНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини