MENU

В Україні кожен п'ятий літр бензину – фальсифікат: що продають на заправках

957 1

В Україні кожен п'ятий літр бензину – фальсифікат: що продають на заправках

Кожен п'ятий літр бензину в Україні виявився підробкою. Таке паливо не рекомендують використовувати в автомобілях, бо це може привести до швидкого зносу двигуна.

Як інформує UAINFO.org, директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн розповів виданню "Сегодня", що торгують таким паливом і маленькі заправки, і великі мережі.

"У деяких зразках ми виявили одночасне перевищення за всіма ключовими параметрами – це сірка, ароматичні бензоли, кисень, зміст спиртів. Таке поєднання параметрів в паливі неприпустимо для використання в сучасній техніці", – говорить експерт.

Як стверджується в дослідженні Інституту споживчих експертиз, деякі компанії "кустарним" способом "розбавляють" бензин різними не підакцизними речовинами на мініНПЗ. Це дрібні підприємства з найпростішим обладнанням.

Читайте також: Нехватка автогаза отменяется: Кабмин отсрочил техрегламент

"Вони роблять примітивну перегонку, – пояснює директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. – У низькооктановий бензин стандарту Євро-2, Євро-3, щоб підняти йому октани і поліпшити деякі властивості, додають додаткові компоненти, присадки. Так отримують паливо".

Кожна складова має свій особливий вплив на системи автомобіля.

  • Бензол. Ця речовина дуже токсична. Вона роз'їдає паливну систему і може призвести до її відмови.

  • Сірка. Якщо її в паливі занадто багато, утворюється нагар, забруднюються паливні форсунки та "вбиваються" каталізатори.

  • Монометиланіліни. Це найнебезпечніша з речовин, які додають у бензин. З 2013-го ароматичні аміни (серед яких монометиланілін) заборонено використовувати в бензинах, які продають в Україні. Спочатку ці речовини дійсно пропали з українського бензину, але тепер їх знову фіксують. Старі автомобілі реагують на монометиланілін не так різко. У нових же він може пошкодити двигун.

Президент Нафтогазової асоціації України Неля Привалова радить: "Ви повинні вимагати фіскальний чек. Якщо в чеку вказана передоплата, відомість або інші якісь незрозумілі формулювання, то це означає, що чек не коректний, і ви як споживач – не захищені".

Читайте також: Почему кузова современных машин не такие долговечные, как у старых

На АЗС можна попросити паспорт і сертифікати на паливо – їх повинні видавати на вимогу клієнта.

Заправки перевірила і команда видання. На першій побачили документи зі старими датами. На другий – прочитати хоч щось було неможливо. На третій – звідки насправді береться пальне, говорять самі працівники станції. За документами пальне постачається з нафтобази в Гадячі Полтавської області, а насправді його везуть з Білорусі, а в Україні лише додають присадки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини