MENU

Дослідники з'ясували причини виникнення ісламу

1919 0

Дослідники з'ясували причини виникнення ісламу

Міжнародна команда вчених дізналася, що посуха на Аравійському півострові у VI столітті мала сильний вплив на соціально-політичні обставини. Це, своєю чергою, відкрило можливості для появи та поширення нової релігії – ісламу.

Іслам виник на Аравійському півострові на початку VII століття, після періоду глибоких соціальних змін. Перша половина VI століття ознаменувала собою падіння могутнього Хім'ярітського царства, що виникло ще близько 110 року до нашої ери на півдні Аравії. Але чому це сталося? На запитання спробували відповісти вчені з університетів Базельського, Бернського (Швейцарія), Прінстонського, Массачусетського, Міннесоти (США), Сіаньського (Китай) та Редінга (Великобританія), дослідження яких опубліковано в журналі Science, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Вчені знайшли несподіваного стародавнього предка людини 

Команда проаналізувала шари сталагміта з печери Аль-Хута біля Північного Оману. Швидкість зростання сталагміта та хімічний склад його шарів безпосередньо пов'язані з тим, яка кількість опадів випадає за межами печери. Чим менше води капає на мінерал, тим менше її стікає на його стінки - в результаті зростання каменю зупиняється. Тому форма та ізотопний склад сталагміта – джерело інформації про історичний клімат.

Вивчивши мінерал, вчені зробили висновок про річну кількість опадів у ті далекі часи. Як з'ясувалося, протягом VI століття Аравійський півострів постійно переслідували посухи, що знижували врожайність сільськогосподарських культур. Особливо сильною посуха була на початку сторіччя між 500 і 530 роками.

Читайте також: Вивчили камінь Гіпатія: вченим вдалося знайти на Землі свідчення вибуху рідкісної наднової типу Ia

Щоб зрозуміти, наскільки посуха могла сприяти занепаду Хім'ярітського царства, автори роботи додатково вивчили історичні джерела та дані щодо рівня води в Мертвому морі. Як виявилося, надзвичайна посуха справді пов'язана із соціально-політичною кризою в Хім'ярі. Воно і зрозуміло, адже для напівпустельного царства відсутність і без того дефіцитної води в буквальному сенсі подібна до смерті.

Як це часто буває, добили колись процвітаючу державу війни з сусідами — Візантійською та Сасанідською імперіями, — а потім і вторгнення давньоефіопського Аксумського царства. Не дивно, що місцеве населення, яке відчуває на собі голод і війни, шукало порятунку в тому, щоб знайти хоч якусь надію. Нею, на думку вчених, і стала нова релігія, яка об'єднала людей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини