MENU

Вивчили камінь Гіпатія: вченим вдалося знайти на Землі свідчення вибуху рідкісної наднової типу Ia

1355 0

Вивчили камінь Гіпатія: вченим вдалося знайти на Землі свідчення вибуху рідкісної наднової типу IaКамінь Гіпатія — унікальний зразок космічної породи (Фото:phys.org) 

Про те, що камінь Гіпатія, знайдений в 1996 археологом Алі А. Баракатом, мав позаземне походження, було відомо давно. Але днями вчені з’ясували, що знахідка є частиною рідкісної зірки, уламки якої раніше на Землі не знаходилися, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Незвичайний блискучий чорний камінчик був виявлений у Лівійській пустелі неподалік місця, де, на думку вчених, понад 28 мільйонів років тому відбулося падіння комети або метеорита.

У цій місцевості часто знаходять лівійське скло, що має, відповідно до більшості версій, космічне походження.

Гіпатія зовсім не схожа на лівіти, вона складається переважно з вуглецю і має зовсім невелику кількість силіцію у складі, тоді як лівійське скло є майже чистим окисом кремнію.

Проте це не збіг. Згідно з дослідженням міжнародної групи вчених, Гіпатія, ймовірно, є уламком наднового типу Ia, що впав на Землю 28,5 млн років тому.

На користь цієї версії каже хімічний аналіз матриці каменю. У ньому присутні мікровключення алмазів, що дозволило зробити припущення про позаземне походження Гіпатії. Більш детальне дослідження дозволило виявити основний компонент міжзоряного пилу - поліароматичні вуглеводні, а також алюміній, йод, срібло, фосфід, карбід кремнію, сполуки нікелю та фосфору з невеликою кількістю заліза.

Ці речовини зазвичай утворюють породу кам'янистих планет.

Поглиблений аналіз показав, що склад каменю несумісний з жодним з відомих типів комет або метеоритів, внутрішнім пилом Сонячної системи або типовим міжзоряним пилом. Вчені припустили можливість походження Гіпатії внаслідок вибуху червоного гіганта, але в камені виявилося надто багато заліза та замало кремнію. Це, а також присутність нікелю та фосфіду виключило і більш поширену наднову типу II.

Залишився єдиний варіант - Гіпатія потрапила на Землю після вибуху наднового типу Ia. Це рідкісний тип зірки, що виникає після термоядерного вибуху білого карлика.

Вчені відзначають, що ця версія неідеальна. У знайденому в Лівійській пустелі камені збільшено вміст алюмінію, фосфору, хлору, калію, міді та цинку, що натякає на причетність до створення червоної гігантської зірки. Це не спростовує те, що Гіпатія - частина наднової типу Ia, але змушує переглянути теорію про те, що зоряний пил у Сонячній системі однорідний.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини