MENU

Названо найкращу позу для сну

3980 0

Названо найкращу позу для сну

Певно, кожному з нас знайоме це почуття, коли прокидаєшся зранку після повноцінних 8 годин сну, але відчуття глибокого відпочинку нема. Причиною тому може бути поза під час сну, яка викликала біль у спині, хропіння чи інші проблеми, що, хоч і не будять повністю, але виспатись як слід не дають. Вчені стверджують, що нерідко подолати ці труднощі можна, всього лише змінивши позу.

Щоби з’ясувати, яка саме поза є оптимальною, видання BBC Future провело огляд цілої низки досліджень з цього приводу. Виявилось, що дослідники використовували великий спектр методик визначення пози людини під час сну. Наприклад, їх знімали на відеокамеру або на них надягали пристрої, які відстежують рухи. Так вчені з Гонконгу розробили прилад, який на основі інфрачервоного випромінювання міг зафіксувати позу людини навіть через товсту ковдру передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Їхні колеги з Данії, які використовували невеликі датчики руху, прикріплені до стегон, верхньої частини спини та плечей добровольців, встановили, що понад половину часу у ліжку люди проводять, лежачи на боці. Близько 38% часу – лежачи на спині, а 7% – на животі. Їм також вдалось встановити, що з віком люди все більше часу проводять на боці. Так діти у віці трьох років і трохи старші проводять приблизно однакову кількість часу у всіх трьох положеннях. А от немовлята майже весь час сплять на спині. Все через те, що їх вкладають у ліжечко таким чином з міркувань безпеки.

Ще одна закономірність, яку показали дослідження, стверджує, що спати на правому боці краще, ніж на лівому. Учасники, що віддавали перевагу такій позиції, мали трохи кращу якість сну.

Читайте також: Відсипання у вихідні дні не зменшує шкоду для серця від недосипу у будні, – дослідження

В іншому невеликому дослідженні науковці з’ясовували, як сплять моряки на торговельних контейнеровозах, де простір у каютах вельми обмежений. Виявилось, що респіраторні порушення, такі як хропіння, траплялись частіше, коли моряки спали на спині. Це збігається із загальним уявленням про те, що сон на спині провокує хропіння і навіть апное – зупинку дихання уві сні.

При цьому з’ясувалось, що лежання на боці допомагає очистити верхні дихальні шляхи і не дозволяє язичку в задній частині горла та язику западати. А це зменшує прояви хропіння. В окремих випадках зміна позиції для сну зі спини на бік повністю вирішувала проблему нічного апное.

А ще певні дослідження продемонстрували, що сон у положенні на боці дозволяє зменшити біль у спині. Так люди, які спали таким чином і мали хорошу подушку, рідше скаржились на біль у шийному відділі, ніж ті, хто спав на спині.

Втім, дослідники не поспішають рекомендувати сон на боці всім. Чи допоможе він саме вам,  залежить від вашої недуги та точного положення, яке ви приймаєте під час сну. Так вчені із Західної Австралії з’ясували, що поза на боці, коли стегна розташовані не паралельно одне одному, а хребет знаходиться у скрученому положенні, була менш комфортною. А люди, які спали у більш прямому положенні повідомляли про менший біль у шиї. Втім, тут важливо зазначити, що дизайн цього дослідження не міг встановити, чи це скручена поза викликала появу болю, чи люди вкладались так спати, бо це був єдиний спосіб почуватися комфортно через наявний біль у шиї.

Тим часом вчені з Португалії вирішили вивчити на людях похилого віку, як зміна пози під час сну може впливати на загальний стан людини. Так людям з болями в спині було рекомендовано спати на боці, а тим, у кого болить шия, радили спробувати спати на спині. Уже за чотири тижні 90% учасників заявили, що їхній біль зменшився. Втім, у цьому дослідженні взяло участь всього 20 людей, чого замало, щоби робити надійні висновки.

Читайте також: Денний сон може врятувати від хвороб: вчені визначили, коли слід дрімати

Ще одна хвороба, на яку може впливати положення під час сну, це печія. Тим, хто страждає від цього стану рекомендують більше спати на лівому боці. Точного пояснення цьому наразі немає, але медики припускають, що сон на лівій стороні дозволяє тримати точку переходу стравоходу в шлунок вище від рівня шлункової кислоти. Таким чином вона не викидається у стравохід і не викликає пекуче відчуття. Тоді як сон на правому боці, ймовірно, розслаблює нижній сфінктер стравоходу, дозволяючи кислоті вийти у вищий відділ.

А як щодо спання на животі? Деякі дослідники встановили, що така поза може бути пов’язана із відчуттям болю у щелепі. Окрім того, вона може викликати перенапруження м’язів обличчя, що веде до швидшого формування зморшок.

Загалом тим, хто прокидається з відчуттям дискомфорту, дослідники радять вести щоденник і фіксувати, в якому положенні ви почувались найкраще. Але при цьому не надто зациклюватись на думках про позу для сну, адже це може викликати проблеми із засинанням – небажаний побічний ефект спроб зробити свій сон кращим.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини