Денний сон може врятувати від хвороб: вчені визначили, коли слід дрімати
Якісний сон дуже важливий для гарного самопочуття та здоров'я людини. Він допомагає відновити сили та наповнитись енергією.
Дрімати вдень – це не ознака ліні, просто ваш організм потребує додаткового відпочинку, що позитивно впливає на самопочуття. Nottingham Post опублікував думки експертів щодо цього питання.
Дослідження, яке опублікувало видання Manchester Evening News, показали, що регулярний сон допомагає зберегти мозок "молодим", сповільнюючи швидкість, з якою він зменшується з віком, і це може знизити ризик розвитку деменції, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
За словами експертки зі сну Ханни Шор, дрімота в першій половині дня може бути чудовим способом покращити концентрацію уваги, час реакції на втому та функцію пам'яті.
"Між полуднем і 15:00 годинами дня – найкращий оптимальний час, що дозволяє вам відчути себе бадьорим, не впливаючи на вашу здатність засинати вночі", – сказала вона.
Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що люди, які регулярно дрімали, мали мозок в середньому на п'ять кубічних сантиметрів більший, ніж ті, хто цього не робив.
Читайте також: Психіатр назвав легкий і приємний спосіб стати розумнішим
Це означає, що сон, ймовірно, має значні переваги для здоров'я, включаючи зниження кров'яного тиску та зменшення ризику інсульту, а також неврологічних розладів, таких як деменція.
Ханна Шор радить зробити денний сон своєю звичкою.
Читайте також: Ви здивуєтеся. Експерт розповів, на якому боці корисніше спати
"Ляжте на ковдру і переконайтеся, що у вашій спальні приглушене світло і спробуйте заснути", – пояснила вона.
Не тільки якісний сон допоможе знизити ризик розвитку деменції та інших хвороб, а й здорове харчування, здорова вага, фізичні вправи, відмова від куріння та вживання алкоголю у рекомендованих дозах.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки