На з'їзді Європейської Галицької Асамблеї вимагали справжнього, а не бутафорного самоврядування
24 квітня у Львівському будинку вчених відбувся Громадський форум Галичини в підтримку реформ, організатором якого стала Європейська Галицька Асамблея.
Основною темою Форуму було питання конституційної реформи та самоврядування на Галичині.
За словами голови ГО «Європейської Галицької Асамблеї» Володимира Павліва: "Ми аж занадто довго очікуємо реформ, наша ініціатива полягає у тому, щоб додати їм темпу знизу від громадських організацій, оскільки ми зацікавлені в змінах. Лише в самоврядуванні, в повноважанях для регіональної та місцевої спільноти ми вбачаємо перспиктиву для швидкого подолання кризи в державі."
Долати цю ситуацію можна і треба з допомогою рішучих реформ, однак проблема у тому, що не всі регіони України одинаково готові до їх запровадження. В кожного регіону своя історія, свій досвід. Прикладом, про реформи на Донбасі зараз говорити складно з причин військових, хоча й треба. Натомість Галичина не має таких перешкод, понад те, тут є давні традиції самоврядування, які тягнуться ще з часів середньовіччя. Це бесцінний для країн досвід. І, якщо вже казати про справжнє самоврядування, то, по за всяк сумнів, треба починати його запроваджувати там, де воно має вікове коріння.
До того ж, треба розуміти, що конституційна реформа це не тільки шлях до справжнього самоврядування, але й шлях до миру в країні.
Саме конституційна реформа є невідємною частиною мінських домовленностей підтриманих ООН та світовим співтовариством. Так як галичани можуть бути осторонь?
Володимир Павлів зазначив, що «Галичина може стати пілотним регіоном, який стане локомотивом реформ у місцевому самоврядуванні».
У Форумі взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, експерти та громадські активісти із Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщині, які на прикладі місцевих громад Галичини проаналізували, як саме самоврядування вплине на життя громадян, як буде сприяти укріпленню регіональної економіки, збереженню історико-культурної самості Галичини, формуванню інститутів громадського суспільства.
Головним підсумком Форуму є започаткування Громадської ради Галичини, яка сприятиме проведенню конституційної рформи спрямованої на започаткування справжнього, а не бутафорного самоврядування.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки