MENU

Популярні українські блогери потрапили під масований удар російських тролів

6240 0

Новий виток у російсько-українській інформаційній війні розгорівся на Facebook. За останні два тижні травня багато українських блогерів, у друзях і підписниках яких числиться понад декілька тисяч осіб, цілеспрямовано блокуються. На сьогодні бану піддалися сотні користувачів.

Технологія атаки проста - на один із коментарів блогера обвалюється шквал скарг, адміністрація видаляє коментар, і блогерові роблять попередження. Відразу після цього скаргами «бомблять» один із його попередніх постів. Цього разу, якщо пост видаляють, блогер втрачає можливість публікувати записи на Facebook на 24 години. Далі слідує триденний бан, потім користувача блокують на тиждень, місяць, півроку. Після чого аккаунт може бути повністю видалено. «Через півроку ти й сам закриєш аккаунт, він вже неактуальний», - міркує користувач під ніком Олена Романівна Покемонова, харківська волонтерка, яка допомагає переселенцям, й відома своїми зверненнями до читачів із словами «хунта, бандерштадт, укропи». Покемонова й багато з її френдів, що неодноразово були заблоковані, стверджують, що система бана автоматизована, програма спрацьовує на певні ключові слова, наприклад «укроп», «хохол», «москаль» та «кацап».

«У програмі стоїть фільтр на ці слова. Мою подругу із Facebook забанили за рецепт борщу, де було написано «укропчик треба дрібно покришити». В іншої френдеси вилучили коментар із мого поста, де вона запитала «А за що її забанили? За слово «укропи»?» - пояснює Покемонова.

Атака набула великих масштабів з 9 травня, хоча почалася раніше, відзначають блогери, й згадують блокування письменника Андрія Бондара за запис із словом «хохол», що стало приводом для флешмоба «Чо там у хохолов?» і закриття сторінки Геннадія Москаля.

Аккаунт Покемонової блокувався вже кілька разів із початку травня, не допомогло й «клонування» її акаунтів - їх банили вже за її IP, упевнена блогер.

«Спочатку було смішно, був певний азарт, я настворювала безліч акаунтів, - розповідає Покемонова. - Потім стало зрозуміло, що це відбувається цілеспрямовано». Справжньою причиною бана популярний блогер вважає те, що вона відверто глузує з Росії та російської «совкової» ментальності, що виявилося для російських учасників інфовійни найнебезпечнішим. «Звичайних волонтерів, які не чіпають Росію, не банять. Це удар саме по людях, які висміюють Росію. Це психічна атака. Вони бачать, що у них не виходить завдати поразки на фронті, й вирішили «розвалювати зсередини» - банити лідерів думок, активістів, які не піддаються зневірі, говорять про те, що все буде добре без «всепропальства» й «зради». Таких людей почали відсікати, відпрацювали методику, щоб вивести людину з публічної діяльності».

Під удар потрапили такі популярні користувачів Facebook як Ярослав Матюшин, Сергій Іванов, Катерина Золотарьова, Фашик Донецький, який на загальну думку вже став рекордсменом із «реінкарнацій» у мережі. Леонід Краснопольський, відомий дніпропетровський волонтер, в якого вся громадська діяльність зав'язана на ФБ, також - постійний об'єкт блокування.

Покемонова, яка повернеться до соціальної мережі лише в середу 20 травня, стверджує, що бійці інфовійни зобов'язані винести уроки з нової атаки й отримати користь із тимчасового «карантину». Вона впевнена, що боротися з нападами тролів можна й потрібно законними засобами. Щоб не давати привід блокувати аккаунт наступного разу, за час поточного блокування треба перевести попередні пости в режим «лише для друзів», і максимально очистити список друзів, залишивши там тільки людей, з якими особисто знайомий. У нових постах блогер радить оминати слова, які можуть бути запрограмовані на бан, а доступ до записів регулювати вручну. Так само, на її думку, важливо уважно вивчити правила й стандарти Facebook, за які банять, й суворо їх дотримуватися або... обережно обходити.

Хоча російські тролі знайшли вразливі місця у Facebook й отримали можливість здійснювати терор щодо українських блогерів, це не привід йти до інших соціальних мереж й втрачати роками напрацьовані зв'язки та пости, впевнена Покемонова. «Треба намагатися відбити ці атаки. Тому що Facebook - це можливість розповісти всьому світові про те, що відбувається в Україні. Звичайно, має бути якийсь «запасний аеродром» для записів, але тут теж не можна відступати. І, звичайно, було б добре, щоб в офісі, який адмініструє користувачів ФБ у Східній Європі, працювали українці».

Олена Соколинська


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини