Лещенко: Схоже на те, що Клюєв змовився із новою владою, аби уникнути покарання
"Своїх не здають". Я хочу помилятися, але виглядає так, що в нас прямо на очах відбувається змова - з тим, щоб найближчий соратник Януковича Сергій Клюєв уникнув кримінального переслідування.
Я ходив на три останніх засідання регламентного комітету і бачу це по настроях, які там панують. Саме від членів цього комітету залежить, чи винесуть подання на Клюєва до сесійної зали - чи його повернуть генпрокурору без розгляду.
По-перше, комітет не має повноцінного керівника. Вже півроку працює ця Верховна Ради, а головний депутський комітет обезголовлений. Лідери коаліції не призначають сюди керівника, аби "Народний фронт" отримав ще один комітет зверху своєї квоти.
Уже півроку обов'язки голови комітету виконує колишній помічник Миколи Мартиненка (того, що під слідством у Швейцарії), а нині депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.
Замість того, аби виконати процедурну вимогу - погодити подання на Клюєва або повернути його в разі неналежного оформлення, Пинзеник пустив розгляд питання в багатогодинні обговорення.
Свідомо чи через недосвідченість, але Пинзеник разом з членами комітету від колишньої Партії регіонів (Михайло Папієв, Віктор Бондар) підлаштувався під гру Клюєва.
Задум Клюєва полягає в тому, щоб змусити депутатів на регламентному комітеті робити те, що взагалі не належить до їх компетенції - оцінювати докази. Тобто, аби депутати підмінили собою органи дізнання, слідства та суд!
Мета цієї гри зрозуміла - затягнути процес до безкінечності. Оскільки спроби витребувати докази наштовхнулися на передбачувану відмову генпрокурора. Адже вони містять таємницю слідства.
На засіданні в середу Пинзеник шукав різні приводи, заводив дискусію в глухий кут, замість того, аби зробити одну дію - поставити на голосування подання про притягнення до відповідальності Клюєва.
Зрозуміло, чому комітет уникає голосування по Клюєву. Тому що коаліція має більшість в регламентному комітеті - троє членів від "Народного фронту", двоє від БПП, по одному від "Самопомочі", "Батьківщини" та Радикальної партії.
І кожен, хто не підняв би руку за зняття з Клюєва недоторканості, завдав би репутаційного удару по партії. Тому я не здивуюсь, що будуть виникати все нові й нові приводи, аби тільки не голосувати подання на Клюєва - щоб не світити його кулуарні домовленості з кожною партією.
Сам Клюєв також зробив максимум можливого, аби змістити акценти - замість формального розгляду подання, депутат обрав сценарій "вистави". Він презентує все як справжній судовий процес, прийшовши на засідання комітету в супроводі американських та австрійських юристів, які ж на його замовлення вивчали питання та доводили його невинуватість.
При тому, що подання генпрокурора не позбавляє Клюєва депутатства. Він залишається у парламенті, продовжує представляти своїх виборців - але тільки без недоторканості. Яка, схоже, і була єдиним сенсом його балотування - як і багатьох інших депутатів.
Усі ці ігрища на регламентному комітеті були би смішними, якби не були сумними. Схоже, ці люди забули, хто такий Сергій Клюєв. Це - один з найближчих соратників Януковича та спільник свого брата в усіх оборудках та політичних провокаціях. Це людини, яка офіційно на себе оформила резиденцію "Межигіря", покриваючи президента-злочинця та вводячи в оману весь світ, що він там будує "девелоперський проект" - ага, між гольф-полем, гаражем та страусятником Януковича.
Навіщо в цю гру грається Пинзеник? З огляду на абсолютну несамостійність цього депутата, його повну залежність від Миколи Мартиненка, в мене є гіпотеза про можливу змову між Клюєвим і Мартиненком.
Ви запитаєте, а до чого тут Мартиненко? Розповідаю.
У нинішньому парламенті є ініціатива зменшити захмарні тарифи на сонячну енергетику, які було встановлено для Клюєва на піку його впливовості.
При комітеті Верховної Ради з питань енергетики, який очолює Мартиненко, була створена робоча група для підготовки змін до законодавства. Робоча група вирішила запропонувати закон про зменшення зеленого тарифу для Клюєва - на 44 відсотки до 1 січня 2017 року, тобто на найближчі два роки.
Але замість цього Мартиненко зареєстрував законопроект про зменшення цього тарифу до 1 січня... 2016 року! Тобто Клюєву подарували ще один рік надприбутків.
Найцинічніше те, що це було частиною розрахунку. Через це неврахування Мартиненком позиції робочої групи повстала частина членів комітету. Начебто ідучи назустріч цим депутатам, Мартиненко взагалі відклав розгляд цього законопроекту. Уже майже не лишилося шансів, що зниження тарифів для Клюєва відбудеться до парламентських канікул.
Ця змова має логічне пояснення - для Клюєва головним пройти літо з чинним надвисоким тарифом, щоб отримати максимальний прибуток. Адже він генерується саме влітку, коли найвища сонячна активність. А восени зменшення тарифу не матиме для нього принципового значення.
Ціна питання - 8 мільйонів гривень в день. Саме стільки отримуватиме Клюєв за все ще чинним тарифом. Ви вірите, що в мільярді гривень, який запланував отримати Клюєв найближчим часом, немає "частки" когось із нинішньої влади? Я - ні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки