MENU

Боротьба за 422 стілець

3785 7

Небувалий ажіотаж виник навкруги невеличкого округу у місті ЧЕРНІГІВ. Крім мальовничих краєвидів, на які чернігівська земля дійсно багата, знаменитий «205» має усі шанси увійти в історію як виборчий округ з найбільшим числом бажаючих балотуватись в ряди народних обранців. ЦВК зареєструвала 127(!)кандидатів у депутати України, які зважились висувати свої кандидатури на цьому окрузі - 8 з них представляють політичні партії, решта - самовисуванці. Навіть самотужки, цей факт - вже достойний книги рекордів. Та ще більш вражає склад «політичних гравців». Лідери перегонів визначились і вступили в запеклу боротьбу. І, все ж таки, хто ці 125 кандидатів?

Кому, чому і навіщо знадобилася влада руками чернігівчан, і як зробити правильний вибір з користю для майбутнього, свого майбутнього.

Отже, вибори призначені на 26 липня, у зв'язку з достроковим припиненням повноважень депутата Валерія Куліча, обраного в цьому окрузі на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року від партії " Блок Петра Порошенка". Куліч склав депутатські повноваження після призначення його головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

До речі, на попередніх виборах у регіоні, де й пройшов кандидат, передчасно склавший мандат, такого ажіотажу не було. Всього, по області балотувався 101 кандидат. А ось округи, на яких зареєстрована найбільша кількість кандидатів: ОВО №96 (Київська обл.) - 50 кандидатів, ОВО №135 (Одеська обл.) - 47 кандидатів та ОВО №112 (Луганська обл.) - 43 кандидати.
Вибори в нашій країні вже давно асоціюються не тільки з можливістю волевиявитися, але й з можливістю заробити грошей. Чим же пояснити надмірне бажання деяких осіб стати народними депутатами в 205 окрузі ? По-перше, воно може бути викликане шансами реально збагатитись в ході виборчого процесу. Одна с сучасних тенденцій виборчого заробітку - продаж своїх місць у дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, які прагнуть контролювати склад комісій. Називаються такі кандидати - технічними, а велика їх кількість може спричинити серйозні виборчі порушення.

Подібна густота населення технічних кандидатів на один виборчий «метр» була зафіксована під час повторних виборів народних депутатів 15 грудня 2013 р. Тоді, в 94 окрузі (Київська обл.) ЦВК зареєструвала 85 кандидатів, щоправда 47 з них вийшли зі списку кандидатів у переддень виборів.

Тобто, сам по собі чернігівський факт вже достойний книги рекордів. Та ще більш вражає склад «політичних гравців». Серед них безліч однофамільців, блогерів, адвокатів, підприємців, військових, працівників будинків культури, водіїв, слюсарів та поштарів. Переважна більшість - директори приватних чи державних підприємств і тих, хто нещодавно отримав паспорт. Значна кількість кандидатів тимчасово не працюють. Половина - з Київщини, ще восьмеро - з Чернігівщини, інші з Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської та Полтавської областей.
Поміж тим, не треба забувати, що вибори, нехай інколи й схожі на клоунаду, та насправді, під час них точиться серйозна боротьба справжніх «зубрів» політики, за справжню владу.
Що стосується 205 округу, за яким зараз спостерігає вся країна, то він став ареною для змагання двох протидіючих сил - сили Президента в обличчі кандидата Березенко, і «сили Коломойського» в обличчі Генадія Корбана.

За соціологією, що готується для кожного кандидата, лідерство по черзі переходить то одному, то іншому. Бюджети на компанії вимірюються кількома мільйонами, а для жителів округу - не жаліють мотивацій до виборів. Вони влаштовують концерти, різні шоу, вирішують міські проблеми побутового рівня, засіюють місто своїми агітаційними матеріалами.

Не залишилися осторонь і місцеві чернігівські політики. Для них ці ​​довибори важливі, насамперед, як підготовка до осінніх виборів у місцеві ради. Частина з них побачила для себе можливість заробити грошей на свою майбутню кампанію. Адже, як не крути, а місцеві кандидати не маючи реальних шансів на перемогу будуть відтягувати голоси або у Березенка або у Корбана. А на відтягування голосів зараз є високооплачуваний попит.

Таким чином чернігівські кандидати з патріотичною риторикою послаблюють позицію Корбана, а кандидати, які ратують за зміцнення вертикалі влади - б'ють по Березенку.

10 липня четверо чернігівських кандидатів підписали документ з дивною назвою «Декларація гідності Чернігова». Свої підписи поставили Дмитро Блауш (Радикальна партія), Ігор Андрійченко (ДемАльянс), Олександр Мельник та Микола Звєрєв. Підписання цієї декларації частина програми по висуненню єдиного кандидата від Чернігова. Схоже, що під цим кандидатом мається на увазі Ігор Андрійченко. Враховуючи, що кандидати мають від 3.5 до 5% голосів єдиний кандидат гіпотетично може розраховувати взяти до 20%.

Ігор Андрійченко веде досить агресивну кампанію як проти Березенко, так і проти Корбана. Зрозуміло, що на потенційний електорат Березенко він розраховувати не може. Значить забере голоси у Корбана.

Андрійченко - це акуратно вибудований по демальянсівьким шаблонами кандидат, з усією належною атрибутикою: чиста біографія, майдан, АТО, показова «сімейність», декларована релігійність. Незважаючи на те, що і участь Андрійченка в Майдані не є однозначною (інформація про співпрацю під час Майдану з СБУ вже опублікувало кілька ЗМІ) і те, що гроші на передвиборчу кампанію Андрійченко отримав з рук Атрошенка (що стає повним протиріччям задекларованим принципам), все одно, буде досить великий відсоток виборців, які проковтнуть це політтехнологічне рагу.

Один знайомий журналіст називає період виборів «жнивами». Це жнива і для кандидатів, і для штабів, і для журналістів - в першу чергу. Хотілося б, щоб, нарешті, вибори стали гарними жнивами і для виборців, а курчат вже по осені будемо рахувати.

novosti-o


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини