Ріст економіки може забезпечити лише захищена вітчизняна промисловість – експерт
Підготовка бюджету на 2016 рік показала ризик падіння обсягів надходжень від основних бюджетоутворювальних галузей промисловості. Свою думку про причини та умови зростання промислового виробництва в коментарі для from-ua.com висловив політолог Володимир Фесенко в коментарі для ...
"Якщо раніше основні надходження державного бюджету забезпечували металургія та хімічна промисловість, то зараз уряд може сподіватися лише на експорт сільськогосподарської продукції, решта – віртуальні доходи від фінансових операцій, митні збори чи іноземні кредити. Для цього є як обєктивні, так і субєктивні причини. На жаль, у результаті бойових дій на Сході багато українських підприємств опинилися на непідконтрольних територіях чи взагалі зруйновані обстрілами", – вважає політолог.
"Наявні проблеми й у тих підприємств, які все ще можуть працювати і приносити прибутки. Але їм звичайно ж потрібне сприяння уряду, навіть не спецпільги, але просто створення умов для максимально ефективної роботи.
Проте, на жаль, Мінекономіки не завжди виконує відповідні завдання. Так, підготовка до приватизації Одеського припортового заводу привела до створення нових схем виводу капіталів, з'явилися незрозумілі скандальні посередники, які виводять прибуток в офшори замість поповнення державного бюджету.
Чорна металургія задихається без сировини. МЕРТ першим пріоритетом поставив отримання "швидких грошей" від екпорту металобрухту, в результаті падають обсяги виробництва на металургійних заводах, недоотримує коштів бюджет, можуть початися скорочення працівників.
Можливо, варто вивчити досвід регулювання лісопереробки? Півроку тому парламент проголосував мораторій на експорт необробленої деревини, і вже зараз будуються нові заводи по переробці, в перспективі пари років можемо отримати зростання валових доходів", – наголошує Фесенко.
"Завдання уряду – це розвивати свою індустрію, а не іноземну, й інколи для цього потрібні протекціоністські заходи, тим бідьше якщо вони не суперечать міжнародним угодам України чи правилам ВТО", – резюмує експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки