Що таке аграрна наддержава
Сьогодні, 24 лютого, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, вітаючи в Уряді підписання угоди з Cargill про будівництво зернового терміналу в порту Южний, заявив, що Україна повинна стати сільськогосподарською наддержавою і декілька разів підкреслив, що ми маємо щодо цього великі перспективи, зазначає головний редактор порталу "Центр транспортних стратегій" Ігор Гошовський. Ця заява викликала певний резонанс і від багатьох навіть негативну реакцію.
Стало зрозуміло, що чимало людей не зовсім розуміють, що таке сучасний агробізнес і, що їхні уявлення про це залишилися десь на рівні колгоспу. Можливо, тому й така бурхлива реакція на заяву Пайєтта.
По-перше, що таке аграрна наддержава. Вона неможлива без ідеальної транспортної інфраструктури: сучасних потужних глибоководних портів, автодоріг, залізниці та рухомого складу.
По-друге, вона неможлива без найсучасніших агрохімічних технологій (у тому числі і їх виробництва), а це доволі дорога та прибуткова штука.
По-третє, це обов'язково – глибока переробка агросировини, а також найсучасніші технології зберігання продукції.
По-четверте, ніхто не забороняє нам будувати, наприклад, літаки, або комп'ютери. Кожен бізнес у праві розвиватися так, як може. Але через років 20-30 країни, що матимуть статус житниці світу – цінуватимуться не менше, ніж виробники айфонів. Готовий побитися об заклад. Айфони плинні, а бажання людства їсти – вічне, особливо, коли населення зростає так швидко як зараз, а клімат настільки нестабільний як останні десятиліття. Саме статус аграрної наддержави забезпечить за Україною місце у когорті провідних держав у світу, де пануватиме голод і нестача води. А саме таким буде світ вже за наших онуків.
Інша справа, що до цієї агронаддержави нам ще як до неба рачки. Це лише може бути наразі однією з цілей і, щоб її досягти потрібно багато працювати.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки