Франківські актори оприлюднили відео проти засилля російського контенту в Україні. ВІДЕО
Актори Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка зачитали вірші та прозу російських письменників на знак протесту проти російського контенту, "контенту держави-агресора", в медійному просторі країни. Про це повідомляє Lovely Life. Відеозвернення оприлюднили у групі Dumanskiy Film Laboratory на Facebook.
Упродовж відеопротесту актори зачитують актуальні сьогодні для України цитати найкращих українських письменників та поетів. Завершує виступ коротка промова режисера франківського театру.
Артисти заявляють, що поважають російську культуру як таку, підкріплюючи свої слова цитатами з творів класиків, проте виступають проти появи в українських медіях фільмів і низькопробної музичної попси країни-агресора.
Так, на відео актор Олексій Лейбюк цитує ліричний вірш російської поетеси Вероніки Тушнової: "Нічого вже не пояснити. Що сталося – ми не знаємо самі, але ще намагаємося любити за зиму остиглими серцями ... Але серця ще спокійно б'ються, не усвідомлюючи, чому так безглуздо люди розлучаються ".
Актор Ігор Захарчук проникливо виголошує рядки відомої поезії Олександра Пушкіна "Я вас любив", актриса Надія Левченко цитує Анну Ахматову "Я посміхатися перестала", Юрій Вихованець – російського класика Сергія Єсеніна, Олеся Пасічник – актуальні навіть сьогодні байки Крилова, Андрій Кирильчук – Йосипа Бродського, Тетяна Гірник – знову Пушкіна, Євген Холодняк – Івана Буніна.
Актор Іван Блиндара вимовляє рядки Михайла Булгакова, які так актуальні в наш час: "Ми говоримо з тобою на різних мовах, але речі, про які ми говоримо, від цього не змінюються".
А заслужена артистка України Галина Баранкевич починає свою промову пронизливими словами сучасної російської поетеси і журналістки Наїлі Ямакової: "Два роки я мовчала ... Я мовчки ... Я так хотіла в морду – цегли. Я так хотіла рот забити щебнем".
"У той час, коли найкращі сини нашої нації гинуть від рук російського агресора, ми категорично проти присутності на території України низькопробних так званих театральних команд, проти розвитку російської кіноіндустрії, проти присутності в медійному просторі низькопробної музичної попси. І підтримуємо позицію своїх колег щодо заборони російського контенту, контенту країни-агресора, в медійному просторі України", – зазначив Ростислав Держипільський, режисер, народний артист України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки